10 Festiwal Tarota w Warszawie

Polecamy

Horoskop roczny
na 2016 rok

Wróżba z tarota
na 2016 rok

Horoskop chiński na rok Ognistej Małpy (2016)

Horoskop miłosny
na 2016 rok

Horoskop zawodowy
na 2016 rok

Horoskop numerologiczny
na 2016 rok

Numerologia kariery
na rok 2016

Runy na biznes i karierę
w roku 2016

Numerologiczny horoskop miesięczny

Kursy i warszaty w Warszawskiej Szkole Astrologii

Kurs internetowy "Astrologia dla początkujących" I-IV 2016

Więcej informacji i zapisy

Kurs internetowy "Astrologia dla zaawansowanych. Techniki prognozowania przyszłości" I-III 2016

Więcej informacji i zapisy

Kurs internetowy "Astrologia partnerska" I-III 2016

Więcej informacji i zapisy

Kurs internetowy "Tarot dla zaawansowanych" I-IV 2016

Więcej informacji i zapisy

Plan warsztatów czwartkowych IX-XII 2015

Więcej informacji i zapisy

Wróżba z Tarota na rok 2013

Opisy znaczeń kart: Izabela Podlaska. Projekt talii: Olga Poreda

Karta Kochankowie

Kartą, która charakteryzuje 2013 rok jest wielki arkan tarota VI Kochankowie. To szósta karta wielkich arkanów. Pierwszy raz Głupiec na swojej drodze spotyka dwie postaci, a nie tylko jedną. Karta Kochankowie oznacza bowiem miłość między dwojgiem ludzi, wybór między dwoma życiowymi drogami, a także różne rodzaje relacji, jakie tworzymy przez całe życie.

Karta tarota przedstawia kobietę i mężczyznę, którzy podejmują wybór - chcą być razem. Uważają, że są sobie przeznaczeni, że połączyła ich jakaś wyższa siła. Mężczyzna symbolizuje świadomość, rozum, świat materialny. Kobieta symbolizuje podświadomość, emocje, świat duchowy. Karta Kochankowie oznacza miłość, trudny wybór, pokusę, negocjacje.

W popularnym Tarocie Ridera-Waite'a kochankowie są przedstawieni niczym biblijni Adam i Ewa w Raju. Nad nimi czuwa anioł, który oznacza duchowe połączenie, miłości i wyższy sens tego, co się dzieje między dwojgiem ludzi. Za plecami kobiety jest drzewo, po którego pniu osuwa się wąż, symbol pokusy, ciekawości i poznania. Kobieta i mężczyzna są nadzy, bo nie wstydzą się siebie i swoich intencji. Ich nagość symbolizuje również intymność i silną więź, jaka między nimi jest.

Karta oznacza połączenie pierwiastka męskiego i żeńskiego, uzupełnianie się, współpracę, negocjacje, dogadywanie się z kimś. Oznacza wybór życiowy, który polega głównie na usamodzielnieniu się i wejściu w nowy etap jakiegoś przedsięwzięcia czy związku. Może wskazywać na uniezależnienie się od rodziców, pójście na swoje, bycie niezależnym od wpływów rodziny czy przyjaciół. Jako karta rada pokazuje, że warto znaleźć kogoś, kto nam doradzi lub pomoże nam w przeprowadzeniu trudnych życiowych planów. Karta może też sugerować, abyśmy zauważyli obok siebie kogoś, kto bardzo nam sprzyja i chce nam pomóc.

W pytaniach dotyczących codziennego życia karta oznacza, że jesteśmy lubiani, akceptowani i dobrze się czujemy w danym otoczeniu czy środowisku. Wskazuje na konieczność dokonania wyboru, podjęcia ważnej decyzji lub wzięcia pod uwagę opinii innej osoby na temat sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Jako karta oznaczająca osobę zapowiada, że spotkamy na swojej drodze parę ludzi lub będziemy musieli z kimś współpracować, aby osiągnąć swój cel.

Karty Tarota pokazują nam, w jakiej życiowej sytuacji jesteśmy, komentują nasze życie, pomagają pomóc w podjęciu trudnych decyzji wskazują na ważne lub błahe elementy naszego życia. Karty, jakie wylosowałam i opisałam dla czytelników Czary.pl na 2013 rok, mogą być dla każdego z nas cenną wskazówką, na jakich dziedzinach życia się skupić w nadchodzącym roku, skąd może przyjść zagrożenie, a co będzie największym sukcesem.

Przeczytaj wróżbę dla swojego znaku:

 

Baran - tarot roczny Byk - tarot roczny Bliźnięta - tarot roczny Rak - tarot roczny Lew - tarot roczny Panna - tarot roczny Waga - tarot roczny Skorpion - tarot roczny Strzelec - tarot roczny Koziorożec - tarot roczny Wodnik - tarot roczny Ryby - tarot roczny

Nowości wydawnicze

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 11W 11. numerze "Astrologii Profesjonalnej" dużo miejsca poświęcamy pracy słynnej amerykańskiej astrolog Joan Quigley, która przez wiele lat doradzała Reaganom. Odszyfrowujemy również zagadkę, jakie naprawdę są Wodniki. Prezentujemy wskazówki, jak interpretować spalone planety w horoskopie urodzeniowym i w progresjach. Opisujemy również znaczenie aspektów Księżyca z Saturnem.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 17W 17. numerze "Tarocisty" skupiamy się na praktyce wróżenia i materialnej stronie życia. Izabela Podlaska-Konkel omawia znaczenie Diabła, który często kusi nas aby mieć więcej i więcej. O Dworze Denarów, jako podstawie naszego codziennego życia, pisze Miłosława Krogulska. Przedstawiamy też wskazówki, jak wybrać strażnika talii i jak nawiązać z nim kontakt. Podajemy rozkłady na sprawy zawodowe.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 10W tym numerze poświęcamy dużo miejsca sprawom szóstego domu. Przyglądamy się zastosowaniu komet na przestrzeni wieków w astrologii mundalnej i urodzeniowej. Piszemy o tym, jak interpretować tranzyty Plutona, uważane za najsilniejsze w życiu każdego człowieka. Opisujemy zasady astrologii azteckiej. Dla tych, którzy pracują ze starymi datami, mamy artykuł na temat stylów liczenia początku roku.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 16W najnowszym numerze "Tarocisty" mamy dla Was duży wybór tekstów dotyczących różnych aspektów kart tarota. Karta Umiarkowanie jest postrzegana przez wielu zarówno początkujących, jak i zaawansowanych tarocistów jako trudną i enigmatyczną. Krzysztof Azarewicz odsłania przed naszymi czytelnikami sekrety karty Żądza w Tarocie Thota. Prezentujemy szczegółową analizę Dworu Kielichów i czwórek.

Zamów aktualny numer