Internetowy kurs astrologii dla początkujących

Polecamy

Horoskop chiński na rok Ziemskiej Owcy (2015)

Horoskop roczny
na 2015 rok

Horoskop zawodowy
na 2015 rok

Numerologiczny horoskop miesięczny

Wróżba z tarota
na 2015 rok

Horoskop miłosny
na 2015 rok

Horoskop numerologiczny
na 2015 rok

Kursy i warszaty w Warszawskiej Szkole Astrologii

Internetowy kurs Astrologia elekcyjna - VII-VIII 2015

Więcej informacji i zapisy

Internetowy kurs Astrologia horarna w praktyce - IX-XI 2015

Więcej informacji i zapisy

Internetowy i stacjonarny kurs Tarot dla początkujących - IX-XI 2015

Więcej informacji i zapisy

Internetowy i stacjonarny kurs Astrologia dla początkujących - IX-XI 2015

Więcej informacji i zapisy

Plan warsztatów czwartkowych V-VIII 2015

Więcej informacji i zapisy

Wróżba z Tarota na rok 2013

Opisy znaczeń kart: Izabela Podlaska. Projekt talii: Olga Poreda

Karta Kochankowie

Kartą, która charakteryzuje 2013 rok jest wielki arkan tarota VI Kochankowie. To szósta karta wielkich arkanów. Pierwszy raz Głupiec na swojej drodze spotyka dwie postaci, a nie tylko jedną. Karta Kochankowie oznacza bowiem miłość między dwojgiem ludzi, wybór między dwoma życiowymi drogami, a także różne rodzaje relacji, jakie tworzymy przez całe życie.

Karta tarota przedstawia kobietę i mężczyznę, którzy podejmują wybór - chcą być razem. Uważają, że są sobie przeznaczeni, że połączyła ich jakaś wyższa siła. Mężczyzna symbolizuje świadomość, rozum, świat materialny. Kobieta symbolizuje podświadomość, emocje, świat duchowy. Karta Kochankowie oznacza miłość, trudny wybór, pokusę, negocjacje.

W popularnym Tarocie Ridera-Waite'a kochankowie są przedstawieni niczym biblijni Adam i Ewa w Raju. Nad nimi czuwa anioł, który oznacza duchowe połączenie, miłości i wyższy sens tego, co się dzieje między dwojgiem ludzi. Za plecami kobiety jest drzewo, po którego pniu osuwa się wąż, symbol pokusy, ciekawości i poznania. Kobieta i mężczyzna są nadzy, bo nie wstydzą się siebie i swoich intencji. Ich nagość symbolizuje również intymność i silną więź, jaka między nimi jest.

Karta oznacza połączenie pierwiastka męskiego i żeńskiego, uzupełnianie się, współpracę, negocjacje, dogadywanie się z kimś. Oznacza wybór życiowy, który polega głównie na usamodzielnieniu się i wejściu w nowy etap jakiegoś przedsięwzięcia czy związku. Może wskazywać na uniezależnienie się od rodziców, pójście na swoje, bycie niezależnym od wpływów rodziny czy przyjaciół. Jako karta rada pokazuje, że warto znaleźć kogoś, kto nam doradzi lub pomoże nam w przeprowadzeniu trudnych życiowych planów. Karta może też sugerować, abyśmy zauważyli obok siebie kogoś, kto bardzo nam sprzyja i chce nam pomóc.

W pytaniach dotyczących codziennego życia karta oznacza, że jesteśmy lubiani, akceptowani i dobrze się czujemy w danym otoczeniu czy środowisku. Wskazuje na konieczność dokonania wyboru, podjęcia ważnej decyzji lub wzięcia pod uwagę opinii innej osoby na temat sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Jako karta oznaczająca osobę zapowiada, że spotkamy na swojej drodze parę ludzi lub będziemy musieli z kimś współpracować, aby osiągnąć swój cel.

Karty Tarota pokazują nam, w jakiej życiowej sytuacji jesteśmy, komentują nasze życie, pomagają pomóc w podjęciu trudnych decyzji wskazują na ważne lub błahe elementy naszego życia. Karty, jakie wylosowałam i opisałam dla czytelników Czary.pl na 2013 rok, mogą być dla każdego z nas cenną wskazówką, na jakich dziedzinach życia się skupić w nadchodzącym roku, skąd może przyjść zagrożenie, a co będzie największym sukcesem.

Przeczytaj wróżbę dla swojego znaku:

 

Baran - tarot roczny Byk - tarot roczny Bliźnięta - tarot roczny Rak - tarot roczny Lew - tarot roczny Panna - tarot roczny Waga - tarot roczny Skorpion - tarot roczny Strzelec - tarot roczny Koziorożec - tarot roczny Wodnik - tarot roczny Ryby - tarot roczny

Nowości wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 3(13)/2012W najnowszym numerze Tarocisty piszemy o magii trójek, symbolice arkanu numer trzynaœcie, proponujemy ciekawe i nowe rozkłady na sprawy zawodowe oraz różne przydatne rozkłady na trzy karty. Wiele miejsca poœwięcamy Magowi i jego alchemicznym znaczeniom.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 2(12)/2012W najnowszym numerze Tarocisty piszemy między innymi o astrologii medycznej, elekcyjnej oraz progresjach tercjarnych.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 3(8)/2012W najnowszym numerze Astrologii Profesjonalnej piszemy między innymi o astrologii medycznej, elekcyjnej oraz progresjach tercjarnych.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 1(11)/2012Polecamy najnowszy numer kwartalnika Tarocista.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 1-2(6-7)/2012W Astrologii Profesjonalnej publikujemy ciekawe i odkrywcze teksty o astrologii oraz prezentujemy autorów, którzy piszą o astrologii dla astrologów.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 3-4(9-10)/2011Polecamy najnowszy numer kwartalnika Tarocista, a w nim karty bramy z dworu Denarów, artykuł o rozwiązywaniu konfliktów za pomocą tarota.

Zamów aktualny numer