Polecamy

Horoskop numerologiczny na 2018 rok

Horoskop roczny
na 2018 rok

Horoskop chiński na rok Ziemskiego Psa (2018)

Horoskop miłosny
na 2018 rok

Wróżba z tarota na 2018 rok

Wróżba z run na rok 2018

Numerologiczny horoskop miesięczny

Kursy i warszaty w Warszawskiej Szkole Astrologii

Tematy astrologicznych warsztatów czwartkowych (zima i wiosna 2018)

Internetowy kurs
"Astrologia prognostyczna" I-III 2018

Więcej informacji i zapisy

Internetowy kurs
"Astrologia elekcyjna" I-III 2018

Więcej informacji i zapisy

Internetowy kurs
"Astrologia horarna w praktyce" VI-IX 2018

Więcej informacji i zapisy

Internetowy kurs
"Astrologia dla początkujących" IX-XII 2018

Więcej informacji i zapisy

Internetowy kurs
"Interpretacja solariuszy" IX-XI 2018

Więcej informacji i zapisy

Wróżba z Tarota na rok 2013

Opisy znaczeń kart: Izabela Podlaska. Projekt talii: Olga Poreda

Karta Kochankowie

Kartą, która charakteryzuje 2013 rok jest wielki arkan tarota VI Kochankowie. To szósta karta wielkich arkanów. Pierwszy raz Głupiec na swojej drodze spotyka dwie postaci, a nie tylko jedną. Karta Kochankowie oznacza bowiem miłość między dwojgiem ludzi, wybór między dwoma życiowymi drogami, a także różne rodzaje relacji, jakie tworzymy przez całe życie.

Karta tarota przedstawia kobietę i mężczyznę, którzy podejmują wybór - chcą być razem. Uważają, że są sobie przeznaczeni, że połączyła ich jakaś wyższa siła. Mężczyzna symbolizuje świadomość, rozum, świat materialny. Kobieta symbolizuje podświadomość, emocje, świat duchowy. Karta Kochankowie oznacza miłość, trudny wybór, pokusę, negocjacje.

W popularnym Tarocie Ridera-Waite'a kochankowie są przedstawieni niczym biblijni Adam i Ewa w Raju. Nad nimi czuwa anioł, który oznacza duchowe połączenie, miłości i wyższy sens tego, co się dzieje między dwojgiem ludzi. Za plecami kobiety jest drzewo, po którego pniu osuwa się wąż, symbol pokusy, ciekawości i poznania. Kobieta i mężczyzna są nadzy, bo nie wstydzą się siebie i swoich intencji. Ich nagość symbolizuje również intymność i silną więź, jaka między nimi jest.

Karta oznacza połączenie pierwiastka męskiego i żeńskiego, uzupełnianie się, współpracę, negocjacje, dogadywanie się z kimś. Oznacza wybór życiowy, który polega głównie na usamodzielnieniu się i wejściu w nowy etap jakiegoś przedsięwzięcia czy związku. Może wskazywać na uniezależnienie się od rodziców, pójście na swoje, bycie niezależnym od wpływów rodziny czy przyjaciół. Jako karta rada pokazuje, że warto znaleźć kogoś, kto nam doradzi lub pomoże nam w przeprowadzeniu trudnych życiowych planów. Karta może też sugerować, abyśmy zauważyli obok siebie kogoś, kto bardzo nam sprzyja i chce nam pomóc.

W pytaniach dotyczących codziennego życia karta oznacza, że jesteśmy lubiani, akceptowani i dobrze się czujemy w danym otoczeniu czy środowisku. Wskazuje na konieczność dokonania wyboru, podjęcia ważnej decyzji lub wzięcia pod uwagę opinii innej osoby na temat sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Jako karta oznaczająca osobę zapowiada, że spotkamy na swojej drodze parę ludzi lub będziemy musieli z kimś współpracować, aby osiągnąć swój cel.

Karty Tarota pokazują nam, w jakiej życiowej sytuacji jesteśmy, komentują nasze życie, pomagają pomóc w podjęciu trudnych decyzji wskazują na ważne lub błahe elementy naszego życia. Karty, jakie wylosowałam i opisałam dla czytelników Czary.pl na 2013 rok, mogą być dla każdego z nas cenną wskazówką, na jakich dziedzinach życia się skupić w nadchodzącym roku, skąd może przyjść zagrożenie, a co będzie największym sukcesem.

Przeczytaj wróżbę dla swojego znaku:

 

Baran - tarot roczny Byk - tarot roczny Bliźnięta - tarot roczny Rak - tarot roczny Lew - tarot roczny Panna - tarot roczny Waga - tarot roczny Skorpion - tarot roczny Strzelec - tarot roczny Koziorożec - tarot roczny Wodnik - tarot roczny Ryby - tarot roczny

Nowości wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebne interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer