O charakterze Panny

Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska

Zodiakalne Panny to osoby systematyczne i odpowiedzialne. Dzięki rozsądkowi i cierpliwości osiągają dalekosiężne cele.

Patronem Panien jest Merkury, żywiołem ziemia.

Przedstawiciele tego Znaku chcą aby świat był uporządkowany i bezpieczny, a każdy człowiek odnalazł należne sobie miejsce. Wierzą w naukę i w jej odkrycia, interesują się konkretnymi zagadnieniami i praktycznymi rozwiązaniami. Uporządkowanie, umiejętność planowania i analityczny umysł zapewniają Pannom sukces w świecie. Panny to ludzie bardzo inteligentni, o encyklopedycznych wręcz wiadomościach.

Do wad przedstawicieli tego znaku zodiaku należy przesadne skupianie się na szczegółach i zamartwianie drobiazgami. Panny powinny uważać aby "nie wylewać dziecka z kąpielą" i nie pouczać innych osób.

Zawody związane z techniką, medycyną, planowaniem i zarządzaniem są odpowiednie dla Panien. Wielu wybitnych naukowców, inżynierów i lekarzy wywodzi się spod tego Znaku. Panny uważają , że praca nie jest karą, a nagrodą i wyzwaniem człowieka. Dzięki temu podejściu zyskują miano osób niezwykle odpowiedzialnych, którym można powierzyć tajemnice. Ryzyko i spekulacje nie są domeną Panien. Mają Panny bardzo duże wymagania - tak wobec innych, jak i siebie, a czasami biorą zbyt wiele na swoje barki gdyż nie wierzą w umiejętności innych.

Panny wierzą w ideał, dążą do perfekcji. Niepowodzenia odbijają się na ich zdrowiu, a choroby często mają podłoże psychosomatyczne. Wiele Panien interesuje się medycyną, dba o dietę i ruch. Dbają Panny nie tylko o własną higienę, pilnie sprzątają dom, poświęcają wiele uwagi sprawom ekologii. Uwielbiają udzielać rad i pouczeń.

W miłości są Panny bardzo ostrożne. Nie ufają wielkim porywom i namiętnościom. Cenią wspólnotę poglądów, muszą mieć o czym rozmawiać. Kochają szczerze i mocno, są wierne, ale z trudem mówią o uczuciach. Pragną bezpieczeństwa i zaplanowanej przyszłości, bardzo dbają o dom i rodzinę, zamartwiają zdrowiem bliskich, z radością podejmują się domowych napraw. Z natury konserwatywne, wszelkie zmiany i przeprowadzki przyjmują Panny bardzo niechętnie.

Sławne Panny:

Johann Wolfgand Goethe, Rudolf Wagner, Juliusz Słowacki, Stanisław Lem, Mirosław Hermaszewski, Irena Kwiatkowska, Michael Faraday.


Więcej horoskopów dla Panny

Nowo?ci wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebną interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer