Tarotowa karta roku 2024: Siła

Opisy znaczeń kart: Izabela Podlaska. Projekt talii: Olga Poreda

Karta Siła

Kartą, która charakteryzuje 2024 rok jest wielki arkan tarota VIII Siła. Oznacza ona siłę woli, upór w dążeniu do celu, męstwo i zwycięstwo.

Prognoza ogólna

Karta przedstawia kobietę, która w spokoju i z wielkim opanowaniem zamyka paszczę lwa. Jest pewna swojej siły, nie waha się i nie czeka, żeby działać. Zwierzę oznacza pasje, namiętności i pierwotne instynkty, które kobieta musi pokonać. Karta Siła oznacza opanowanie, zwycięstwo nad instynktem, pracę nad sobą, pewność działania, siły fizyczne.

Karta oznacza wewnętrzną siłę i zdolność do opanowywania zwierzęcych instynktów w imię wyższych celów. W tym roku musimy stawić czoła życiowym przeciwnościom losu, ale największe problemy i największy bój toczymy sami z sobą. Karta wskazuje na pokonanie problemów, osiągnięcie sukcesu, doprowadzenie sytuacji do równowagi. Siła to karta emocjonalnej, psychicznej i fizycznej mocy, a także okazanie męstwa i szlachetności w trudnej sytuacji.

Karta radzi poskromić swoje osobiste zachcianki, skupić swoją uwagę na jednym celu, wykazać się męstwem, odwagą i przytomnością umysłu. Siła podpowiada, że trzeba znaleźć rozwiązanie, które zadowoli obie strony, ale jednocześnie nie oddawać pola przeciwnikowi.

Powinniśmy zwrócić naszą uwagę na sprawy zdrowia, poćwiczyć lub zacząć uprawiać sport, który rozwinie naszą tężyznę fizyczną. Karta sugeruje, że coś wymyka się nam spod kontroli i powinniśmy zdać sobie sprawę, że pewne sprawy trzeba w życiu odpuścić lub dać komuś więcej swobody. To karta dyscypliny, planowania dnia i energicznego wzięcia się do pracy. Będziemy musieli zmierzyć się z osobą silniejszą od nas, nieokrzesaną lub stosującą niedozwolone chwyty.

Miłość

Siła oznacza romans, rozbieraną randkę, docieranie się partnerów, namiętność i rozbuchany seksualizm, dużą potrzebę erotycznych wrażeń. Oznacza silne przyciąganie, jakie nieraz można poczuć z drugim człowiekiem, atrakcyjność seksualną i silne pragnienie poznania kogoś wyjątkowego. Karta opisuje ścieranie się pierwiastka męskiego i żeńskiego, dlatego może wskazywać na związek, w którym partnerzy nieustannie kłócą się i godzą. Oznacza osobę, która umie podporządkować sobie partnera lub która ma w sobie to coś, co przyciąga adoratorów lub wielbicielki. Siła oznacza związek w fazie docierania się lub małżeństwo z dużym stażem, które rywalizuje o pozycję w związku. Karta oznacza wzajemną naukę, jaką w związku partnerzy od siebie dostają, próba uzyskania równowagi w życiu codziennym i pogodzenia różnych małżeńskich obowiązków.

Praca i finanse

Siła wskazuje na sukces, pokonanie przeciwnika, użycie pokojowych metod, aby wywalczyć sobie lepsze stanowisko, opanowanie trudnej zawodowej sytuacji. Pokazuje odwagę, przedsiębiorczość i umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. W biznesie karta doradza zmierzenie się z silniejszym lub nieobliczalnym przeciwnikiem, zapowiada sukces w negocjacjach i rozkręcenie dużego interesu.

W sprawach codziennych karta wskazuje na dobrą kondycję fizyczną do ciężkiej pracy, owocne starania, zadania wymagające fizycznej obecności lub zakasania rękawów i pracy własnymi rękami. Jako karta ostrzeżenie mówi nam, że powinniśmy się hamować i nie okazywać negatywnych emocji oraz szukać rozwiązania zadowalającego obie strony sporu.

Zdrowie

Siła wskazuje na tężyznę fizyczną, konieczność ćwiczeń i utrzymywania ciała w dobrej kondycji. Wskazuje na problemy z sercem, kręgosłupem, zębami, a także z plecami. Może oznaczać uszkodzenia ciała na skutek kontaktu ze zwierzętami: urazy wywołane jazdą na koniu, zadrapania kota, ugryzienie psa, gangrenę. Siła radzi nam, abyśmy w tym roku częściej uprawiali sport i dbali o kondycję fizyczną.

Przeczytaj wróżbę dla swojego znaku:

 

Baran - tarot roczny Byk - tarot roczny Bliźnięta - tarot roczny Rak - tarot roczny Lew - tarot roczny Panna - tarot roczny Waga - tarot roczny Skorpion - tarot roczny Strzelec - tarot roczny Koziorożec - tarot roczny Wodnik - tarot roczny Ryby - tarot roczny

Nowo?ci wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebną interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer