Tarotowa karta roku 2020: Cesarz

Opisy znaczeń kart: Izabela Podlaska. Projekt talii: Olga Poreda

Karta Cesarz

2020 rokiem opiekuje się karta IV Cesarz. Jest to karta władzy i rozumu i uczy nas życiowych reguł, samodzielności i odpowiedzialności.

Karta tarota oznaczona cyfrą IV przedstawia władcę, który siedzi na tronie i rządzi światem. Ma autorytet i władzę, jest surowy, ale i sprawiedliwy. Utożsamia się ze swoim królestwem i uważa, że królestwo to on. Nie znosi sprzeciwu i chce, aby wszyscy wykonywali jego rozkazy. Dlatego karta Cesarz oznacza przywództwo, autorytet, rządzenie, rozum, zdobywanie nowych terytoriów. W tym roku powinniśmy być poważni, odpowiedzialni i podejmować trudne i niepopularne decyzje. Jako karta rada Cesarz mówi, że powinniśmy szybko działać i zmierzać prosto do celu, jaki sobie wcześniej wyznaczyliśmy.

Karta oznacza dobrą organizację pracy, skupienie na karierze i walce o stanowisko, potrzebę wykazania się i bycia najlepszym. Wskazuje na konieczność trzymania się planu lub podporządkowania się ogólnym strukturom. Zapowiada, że w tym roku spotkamy na swojej drodze kogoś, kto jest od nas potężniejszy i znaczy więcej niż my. Czasami będziemy musieli się komuś takiemu podporządkować. Innym razem to my sami przejmiemy rolę przywódcy i osoby, która inspiruje lub skłania innych do działania.

Miłość

Cesarz oznacza stabilny rok dla trwałych związków, który ma solidne podstawy. Opisuje też chęć zaopiekowania się kimś i uporządkowania jego życia. Dla osób samotnych karta zapowiada spotkanie poważnego życiowego partnera. Dla niektórych Cesarz może oznaczać spotkanie z groźnym rywalem, którego trzeba pokonać.

Praca i finanse

Karta oznacza stabilizację finansową i widoki na dużą karierę. Wskazuje na konieczność uporządkowania spraw zawodowych, zrobienia planu i realizowania swoich postanowień konsekwentnie, krok po kroku. Cesarz zapowiada ciężką pracę i wzięcie na siebie dużej odpowiedzialności. Karta oznacza też pragmatyczne decyzje, kierowanie się rozsądkiem i zimną kalkulacją, a nie uczuciami.

Zdrowie

Jako że karta związana jest z energią męską i astrologicznym znakiem Barana, jest to jedna z najbardziej energetycznych kart w tarocie. Oznacza siłę, szybki powrót do zdrowia i wytrzymały na choroby organizm.

Przeczytaj wróżbę dla swojego znaku:

 

Baran - tarot roczny Byk - tarot roczny Bliźnięta - tarot roczny Rak - tarot roczny Lew - tarot roczny Panna - tarot roczny Waga - tarot roczny Skorpion - tarot roczny Strzelec - tarot roczny Koziorożec - tarot roczny Wodnik - tarot roczny Ryby - tarot roczny

Nowości wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebna interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dÂźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer