12 Festiwal Tarota w Warszawie

Tarotowa karta roku 2017

Opisy znaczeń kart: Izabela Podlaska. Projekt talii: Olga Poreda

Karta Koło Fortuny

Kartą, która charakteryzuje 2017 rok jest wielki arkan tarota X Koło Fortuny. Oznacza on zaskoczenie, nagłą zmianę, zabawę, uśmiech losu, zamianę miejsc, chaos i zamieszanie.

Znaczenie ogólne

Karta oznacza wydarzenia, które pojawiają się w naszym życiu i na które nie mamy bezpośredniego wpływu. Opisuje moment, w którym wszystko może się zmienić. Dlatego niesie w sobie optymistyczne przesłanie, że świat się wokół nas zmienia, a my wraz z nim i nic nie jest na zawsze takie samo.

Jako karta na 2017 rok pokazuje, że musimy poddać się losowi, zdać się na intuicję i dopasować się do okoliczności, które pojawiają się na naszej drodze. Jeśli będziemy stawiać opór, wydarzenia, ludzie i świat, który nas otacza prędzej czy później zmienią nasze nastawienie lub nakłonią do działania.

Karta podpowiada, że w 2017 roku czeka nas duża zmiana, która decydująco wpłynie na nasze dalsze losy. Podpowiada, że zaraz sytuacja się zmieni, że nasze plany, które mamy na dany dzień czy rok, mogą ulec całkowitej transformacji i że nie trzeba na siłę się ich trzymać. Jako karta oznaczająca osobę zapowiada, że potrzebujemy kogoś, kto wytrąci nas z życiowej rutyny i pokaże nam świat od zupełnie innej, bardziej fascynującej strony.

Miłość

Koło Fortuny oznacza odmianę losu, zakochanie, miłość od pierwszego wejrzenia, szybkie wejście w nowy związek. Może również wskazywać na nieprzewidziane wydarzenia i nowe okoliczności dla pary z długim stażem, w tym dziecko lub decyzję o wyjeździe, zmianie miejsca zamieszkania itp. Karta oznacza też przełamanie miłosnych schematów, ucieczkę od nudy i stagnacji w związku. Może wskazywać na szokującą decyzję jednego z partnerów, a także wejście w związek z osobą, która zupełnie odbiega od naszego dotychczasowego typu partnera. Koło Fortuny czasami wskazuje na mezalians i związek osób, które przypadkowo połączył los, ale które czują bardzo silne przyciąganie.

Praca i finanse

W sprawach zawodowych Koło Fortuny oznacza gwałtowne zmiany, dużo zamieszania i brak czasu na spokojne przemyślenie propozycji czy spraw, które szybko pojawiają się w naszym życiu. Czasami wskazuje na pożary, które trzeba natychmiast gasić czyli na sytuacje, które wymykają się spod naszej kontroli. Koło Fortuny wskazuje, że coś się w naszym zawodowym życiu zmieni, na dobre lub na złe, w zależności od tego, jaka jest nasza obecna sytuacja. Karta może oznaczać nagły awans, dostanie pracy "z marszu", znalezienie się we właściwym czasie i na właściwym miejscu, z czego powinniśmy skorzystać. W finansach oznacza wygraną, okazję do podwyżki, odrobienia strat, nawet jeśli oznacza to hazard i stawianie wszystkiego na jedną kartę.

W sprawach biznesowych karta doradza szybkie działanie, nie zwlekanie z podjęciem decyzji, łapanie okazji i dopasowywanie się do okoliczności. Odradza negocjacje pozycyjne i próbę powrotu do tego, co już było. Radzi improwizować i stawiać na nowe rozwiązania.

Zdrowie

Koło Fortuny oznacza potrzebę ruchu, rehabilitację, szybki powrót do zdrowia. Może wskazywać na gorączkę, ryzyko nagłego zaziębienia się czy zachorowania. Może oznaczać problemy z krążeniem, kondycją, a także wypadki, złamania czy zarażenie się wirusem.

Przeczytaj wróżbę dla swojego znaku:

 

Baran - tarot roczny Byk - tarot roczny Bliźnięta - tarot roczny Rak - tarot roczny Lew - tarot roczny Panna - tarot roczny Waga - tarot roczny Skorpion - tarot roczny Strzelec - tarot roczny Koziorożec - tarot roczny Wodnik - tarot roczny Ryby - tarot roczny

Nowości wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebne interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12W 12 numerze "Astrologii Profesjonalnej" publikujemy artykuł Izabeli Podlaskiej-Konkel o interpretacji horoskopów horarnych dotyczących pytań o sprawy zawodowe, cenę produk­tu, rządy i werdykt sądu oraz finał sprawy oraz tekst o tym, jak interpretować horoskopy wydarzeniowe. Ewa Krajewska przedstawia znaczenia dziewiątego domu, a Ewa Seydlitz odtwarza chronologię przepowiedni Nostradamusa.

Zamów aktualny numer