Polecamy

Horoskop numerologiczny na 2018 rok

Horoskop roczny
na 2018 rok

Horoskop chiński na rok Ziemskiego Psa (2018)

Horoskop miłosny
na 2018 rok

Wróżba z tarota na 2018 rok

Wróżba z run na rok 2018

Numerologiczny horoskop miesięczny

Kursy i warszaty w Warszawskiej Szkole Astrologii

Tematy astrologicznych warsztatów czwartkowych (zima i wiosna 2018)

Internetowy kurs
"Astrologia prognostyczna" I-III 2018

Więcej informacji i zapisy

Internetowy kurs
"Astrologia elekcyjna" I-III 2018

Więcej informacji i zapisy

Internetowy kurs
"Astrologia horarna w praktyce" VI-IX 2018

Więcej informacji i zapisy

Internetowy kurs
"Astrologia dla początkujących" IX-XII 2018

Więcej informacji i zapisy

Internetowy kurs
"Interpretacja solariuszy" IX-XI 2018

Więcej informacji i zapisy

Tarotowa karta roku 2018: Siła

Opisy znaczeń kart: Izabela Podlaska. Projekt talii: Olga Poreda

Karta Siła

Kartą, która charakteryzuje 2018 rok, jest karta XI Siła. Oznacza ona siłę woli, upór w dążeniu do celu, męstwo i zwycięstwo.

Karta przedstawia kobietę, która w spokoju i z wielkim opanowaniem zamyka paszczę lwa. Jest pewna swojej siły, nie waha się i nie czeka, żeby działać. Zwierzę oznacza pasje, namiętności i pierwotne instynkty, które kobieta musi pokonać. Karta Siła oznacza opanowanie, zwycięstwo nad instynktem, pracę nad sobą, pewność działania, siły fizyczne.

[Uwaga, w niektórych taliach numerem XI oznaczona jest karta Sprawiedliwość, w naszej talii pod tym numerem jest karta Siła]

Znaczenie ogólne

Karta oznacza wewnętrzną siłę i zdolność do opanowywania zwierzęcych instynktów w imię wyższych celów. Musimy stawić czoła życiowym przeciwnościom losu, ale największe problemy i największy bój toczymy sami z sobą. Karta wskazuje na pokonanie problemów, osiągnięcie sukcesu, doprowadzenie sytuacji do równowagi. Siła to karta emocjonalnej, psychicznej i fizycznej mocy, a także okazanie męstwa i szlachetności w trudnej sytuacji.

Karta pokazuje, że w 2018 roku trzeba poskromić swoje osobiste zachcianki, skupić swoją uwagę na jednym celu, wykazać się męstwem, odwagą i przytomnością umysłu. Siła podpowiada, że trzeba znaleźć rozwiązanie, które zadowoli obie strony, ale jednocześnie nie oddawać pola przeciwnikowi.

Powinniśmy w 2018 roku zwrócić naszą uwagę na sprawy zdrowia, poćwiczyć lub zacząć uprawiać sport, który rozwinie naszą tężyznę fizyczną. Siła sugeruje, że coś wymyka się nam spod kontroli i powinniśmy zdać sobie sprawę, że pewne sprawy trzeba w życiu odpuścić lub dać komuś więcej swobody. To karta dyscypliny, planowania dnia i energicznego wzięcia się do pracy. Będziemy musieli zmierzyć się z osobą silniejszą od nas, nieokrzesaną lub stosującą niedozwolone chwyty.

Miłość

Siła oznacza romans, rozbieraną randkę, docieranie się partnerów, namiętność i rozbuchany seksualizm, dużą potrzebę erotycznych wrażeń. Oznacza silne przyciąganie, jakie nieraz można poczuć z drugim człowiekiem, atrakcyjność seksualną i silne pragnienie poznania kogoś wyjątkowego. Karta oznacza dziki apetyt na seks, brak zahamowań w łóżku, chęć sprawdzenia swoich erotycznych umiejętności. Karta opisuje ścieranie się pierwiastka męskiego i żeńskiego, dlatego może opisywać związek, w którym partnerzy nieustannie kłócą się i godzą. Oznacza osobę, która umie podporządkować sobie partnera lub która ma w sobie to coś, co przyciąga adoratorów lub wielbicielki.

Praca i finanse

Siła wskazuje na sukces, pokonanie przeciwnika, użycie pokojowych metod, aby wywalczyć sobie lepsze stanowisko, opanowanie trudnej zawodowej sytuacji. Pokazuje odwagę, przedsiębiorczość i umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. W rozkładach biznesowych karta doradza w 2018 roku zmierzenie się z silniejszym lub nieobliczalnym przeciwnikiem, zapowiada sukces w negocjacjach i rozkręcenie dużego interesu.

Siła wskazuje na dobrą kondycję fizyczną do ciężkiej pracy, owocne starania, zadania wymagające fizycznej obecności lub zakasania rękawów i pracy własnymi rękami. Jako karta ostrzeżenie mówi nam, że w 2018 roku powinniśmy się hamować i nie okazywać negatywnych emocji oraz szukać rozwiązania zadowalającego obie strony sporu.

Zdrowie

Siła wskazuje na tężyznę fizyczną, konieczność ćwiczeń i utrzymywania ciała w dobrej kondycji. Wskazuje na problemy z sercem, kręgosłupem, zębami, a także z plecami. Może oznaczać uszkodzenia ciała na skutek kontaktu ze zwierzętami: urazy wywołane jazdą na koniu, zadrapania kota, ugryzienie psa, gangrenę. Siła radzi nam, abyśmy w 2018 roku uprawiali sport i dbali o kondycję fizyczną.

Przeczytaj wróżbę dla swojego znaku:

 

Baran - tarot roczny Byk - tarot roczny Bliźnięta - tarot roczny Rak - tarot roczny Lew - tarot roczny Panna - tarot roczny Waga - tarot roczny Skorpion - tarot roczny Strzelec - tarot roczny Koziorożec - tarot roczny Wodnik - tarot roczny Ryby - tarot roczny

Nowości wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebne interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer