Magia


Magiczna choinka

Zanim nadejdzie wigilijny poranek, gdy tradycyjnie ubieramy drzewko, przejrzyj bombki i ozdoby. Aby mieć magiczne drzewko potrzebujesz takich, którym możesz nadać specjalne znaczenie.

Wigilijna magia

Co roku zasiadamy do wigilijnej kolacji i choć wydaje się, że o wszystkim pamiętamy, to zawsze znajdzie się ktoś, kto zapomni o schowaniu łuski karpia lub zasiądzie do stołu bez grosza przy duszy. Przypominamy o tym, co w Wigilię zrobić wypada!

Gwiazda na szczęście - poisencja

Choinka, bombki i kwiat zwany gwiazdą betlejemską zaczynają stanowić zgrane bożonarodzeniowe trio. Gwiazda betlejemska (zwana taż wilczomleczem lub poinsencją) swoim czerwonym kolorem przyciąga powodzenie.

Przepowiednie końca świata

Od niepamiętnych czasów ludzie zadają sobie pytanie, czy nasz świat będzie trwał wiecznie. Z niepokojem ludzie reagowali na różne przepowiednie końca świata.

Magia luster

Lustra są niezwykle silnym magicznym narzędziem. Od wieków wykorzystywano je do wróżenia i czarowania.

Mapa marzeń

Mapa marzeń to niezwykła i bardzo skuteczna metoda, która pomaga spełnić marzenia. Pozwala nam także znaleźć drogę do nas samych, oswoić lęki i nabrać pewności siebie, bo to, czego pragniemy zwykle jest w naszym zasięgu, ale nie wiemy, jak po to skutecznie sięgnąć.

Magiczna Wigilia

Wigilia to magiczna chwila. Co roku 24 grudnia zbieramy się w gronie najbliższych, ucztujemy i świętujemy ponowne narodziny, Katolicy świętują narodziny Jezusa, wiccanie odrodzenie światła i świata, który powoli wydobywa się z ciemności.

Wigilijny Rozkład Jazdy

Przed nami piękna, spokojna Wigilia, ale zanim zobaczymy pierwszą gwiazdkę, może być nerwowo. Księżyc w znaku Strzelca sprawi, że będziemy mieli sto pomysłów na minutę.

Samhain - jesienny sabat

Sabat Samhain jest świętem jesiennego Słońca, którego siła słabnie. Dla dawnych Celtów był to początek nowego roku. Dzisiaj jest to magiczny czas, w który ma nas przygotować na nadchodzącą jesień i sprawić, że będzie ona szczęśliwa i jasna.

Magiczne porządki

Jesienne wieczory to dobry czas na małe porządki i magiczny recycling. Przejrzyj swoje zbiory i zastanów się, co da się wykorzystać, a z czym przyszła już pora się pożegnać.

Magia metali

Dawni magowie zwracali wielką uwagę na metale, z jakich wykonywali amulety i talizmany.

Rzuć kości na szczęście

Kości do gry są symbolem losu, hazardu i łutu szczęścia. Niezbędne w wielu grach, są także niezwykle skuteczne w rekach wróżbity.

Magiczne święto wiosny

Kiedy nadchodzi wiosna, dzień i noc trwają tyle samo, a na niebie po równo panują Słońce i Księżyc. Równowaga w przyrodzie jest zachowana. Wszystko budzi się do życia, rozkwita i mnoży się. Dzień zrównuje się z nocą i rozpoczyna się astronomiczna wiosna.

NowoÂści wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz siê z symbolik¹ dziewi¹tek, nauczysz siê odczytywaÌ alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wró¿ebne interpretacje karty S³oùce. Prezentujemy równie¿ historiê Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy te¿ rozk³ady dla samotnych: Czas na mi³oœÌ, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

ZamĂłw aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajduj¹ siê teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym po³o¿eniu Wenus, a tak¿e artyku³ na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

ZamĂłw aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Ksiê¿yc, zapoznasz siê z bogatym zwierzyùcem w Tarocie Thota, zapoznasz siê z pog³êbionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy równie¿ rozk³ady na nowe sytuacje: na pierwsz¹ randkê, now¹ pracê czy now¹ znajomoœÌ. Dowiesz siê, jakie litery i dŸwiêki przyporz¹dkowane s¹ wielkim arkanom, co mo¿e ci w medytacji z kartami.

ZamĂłw aktualny numer