Czar dnia


Celtycki Czar Zdrowia

Ten prosty i piękny czar jest jednym z najstarszych celtyckich, jakie niezmienione przetrwały do naszych czasów. Stosowany jest powszechnie przez czarownice w Walii, Szkocji, Irlandii i na Wyspie Man. Przywołuje zdrowie i pomyślność, pomaga wzmocnić organizm i dojść do siebie po przebytym stresie.

Potrzebujesz:
9 małych kryształów,
butelkę z białego szkła z korkiem lub innym zamknięciem,
9 białych kwiatów.

Czas:
Dowolny dzień między świtem a południem,

Wykonanie:
Napełnij butelkę do połowy wodą. Zastanów się, jakie masz życzenia i powierz po jednym z nich każdemu z kryształów. Następnie bierz po jednym krysztale i wrzucaj je do butelki. Możesz powiedzieć na przykład tak: „Ten kryształ dla mojego zdrowia, ten kryształ dla mojego męża i tak dalej”, albo skupić się na konkretnych organach: „Ten kryształ aby uleczyć moją chorą rękę, ten kryształ aby dodać mi energii, ten kryształ aby odpędzić zmęczenie” i tak dalej. Następnie zamknij butelkę, ustaw ją na parapecie okiennym lub balkonie, otocz dziewięcioma białymi kwiatami. Kiedy nadejdzie południe, schowaj butelkę.

Moc kryształów zatopionych w wodzie wspierać cię będzie przez następnych dziewięć dni. Przez dziewięć dni, codziennie rano po przebudzeniu się, wypijaj kilka kropli wody ze swojej butelki w intencji zdrowia swojego i całej twojej rodziny. Po dziewięciu dniach wylej resztę wody (możesz nią podlać kwiaty), oczyść kryształy. Czar możesz powtarzać tyle razy, ile poczujesz taką potrzebę.

Nasza rada:
Ponieważ czar należy do kategorii „spożywczych” musisz szczególnie zadbać o higienę. Użyj mineralnej, niegazowanej wody dobrej jakości lub wody przegotowanej. Wcześniej dobrze umyj, albo wygotuj butelkę. Kryształy bardzo dokładnie umyj pod bieżącą wodą. Zaczarowaną butelkę z kryształami najlepiej przechowuj w lodówce.
Oryginalnie Celtowie używali do tego czaru kamieni wyłowionych z rzeki oraz wody z tej samej rzeki. Możesz się zdecydować na taką wersję, jeśli jesteś szczęściarą i mieszkasz nad potokiem o pierwszej klasie czystości.

Nowości wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebne interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer