Horoskop chiński na rok Ognistej Małpy (2016)

Miłosława Krogulska

W chińskim kalendarzu każdy rok ma swojego patrona - jeden z 12 zwierzęcych znaków zodiaku zwanych Niebiańskimi Pniami.

Sprawdź, którym znakiem jesteś w chińskim zodiaku.

Horoskop chiński na rok Ognistej Małpy - 2016

Przed nami rok ważnych wynalazków, przełomowych inwestycji, ale też społecznych protestów. Historia świata ostro ruszy do przodu, ale bez obaw - Małpa lubi się kłócić, ale unika wzniecania wojen. Ten znak chińskiego zodiaku związany jest z intelektem, trafnym przewidywaniem przyszłości i honorem.

Chińskim kalendarzem włada dwanaście znaków zwierzęcego zodiaku, które panują nad kolejnymi latami. Znaki występują w pięciu różnych żywiołach: ziemi, metalu, wodzie, ogniu i drewnie. Rokiem 2016 włada Małpa, która odbiera wpływu ognia, dlatego nazywamy ją Ognistą Małpą. Za dwanaście lat znów władać będzie nami Małpa, ale Ziemska. Pełny cykl chińskiego kalendarza trwa sześćdziesiąt lat, kiedy każdy z dwunastu znaków pojawi się w jednym z pięciu żywiołów. Ognista Małpa jest bardzo silna i dlatego czeka nas rok pełen ważnych wydarzeń.

Ognista Małpa zwana jest Małpą, która wspina się na górę. Małpa symbolizuje intelekt i szybkość działania, a góra to potężne wyzwania, jakie Małpa napotka na swojej drodze. Dlatego wydarzenia w tym roku będą istotne dla losów świata. Będziemy jednak nastawieni nie na szybkie zyski, ale na rzeczywiste rozwiązanie problemów, jakie nazbierały się na świecie w ciągu ostatnich dwunastu lat. Małpa skłoni nas do szukania nowych sposobów działania, bardziej sprawiedliwego podziału dóbr. Główne pola do popisu to ekonomia, prawo i biznes oraz medycyna.

W nauce nadejdzie rok przełomowych odkryć, zwłaszcza związanych z najpoważniejszymi chorobami i nowoczesnymi lekami. Małpa się wspina i jest zwinna, a więc daje nadzieję inwalidom i osobom na stałe przykutym do łóżka.

W polityce Małpa długo negocjuje i szuka wspólnego stanowiska. Unika wojen i otwartych konfliktów tak długo, jak to się jej opłaci. Tajne służby i dyplomaci w roku Małpy mają pełne ręce roboty, a zwykli ludzie jasno widzą, że nie mają za wiele do powiedzenia. Dla władzy tym razem może to skończyć się źle, bo Małpa dodaje odwagi młodym intelektualistom, robotnikom i wykluczonym z systemu politycznego. Potrafi bardzo skutecznie zachwiać społecznym porządkiem i nakazuje ludziom szukać innych rozwiązań. W poprzednich latach jej panowania wybuchały powstania i zamieszki (1956 - Poznański Czerwiec i Powstanie Węgierskie, 1968 - rewolta studencka i Polski Marzec, 1980 - Porozumienia Sierpniowe).

Możemy więc spodziewać się, że niezadowoleni obywatele świata wyruszą na ulicę, a władza będzie musiała zacząć się z nimi liczyć. To czas, kiedy wyłaniają się nowi liderzy, bo startym politykom nikt już nie ufa.

strong>W sztuce i kulturze Małpa wiele zmienia, bo za jej panowania do głosu dochodzą zupełnie nowe trendy i mody. Bacznie obserwujmy, co w roku 2016 będą mieli do zaproponowania artyści, bo oni doskonale czują, w którą stronę będzie zmierzać świat.

A co czeka zwykłych ludzi?

Inwestycje i sprawy, jakie rozpoczniemy w 2016 roku, zmienią styl naszego życia. Skłonią nas do cięższej pracy, ale okażą się bardzo zyskowne. Trzeba patrzeć długofalowo, bo Małpa jest cierpliwą inwestorką i potrafi trafnie przewidywać przyszłość. W pozytywnym wymiarze Małpa szuka nowych sposobów na podział dóbr i pieniędzy, walczy o sprawiedliwość i równość szans.

Zdecydowanie warto:

  • Uczyć się, poszerzać swoje kwalifikacje, zmieniać zawód na bardziej nowoczesny. Małpa zmienia strukturę zatrudnienia, otwiera nowe możliwości, ale trzeba w porę z nich skorzystać. W tym roku nie bójmy się nowości, bo łatwiej nam będzie się wszystkiego nauczyć.
  • Zawierać nowe znajomości, bo Małpa burzy stare układy. Teraz zawiążą się nowe koalicje, nowe relacje w biznesie i nowe partie w polityce. Małpa lubi zamieszać w strukturach i daje szansę zupełnie nowym ludziom.
  • Podróżować, bo Małpa sprzyja wpadaniu na genialne pomysły. Lubi, kiedy energia i my jesteśmy w ciągłym ruchu.

I najważniejsze, co warto, to:

Kochać! Małpa ma nieprawdopodobne szczęście w miłości. Jest urocza, a pod jej wpływem świat ogarnia szał wolnej miłości, jak w 1968 roku. Łatwiej będzie flirtować, nawiązywać nowe znajomości, szukać idealnej drugiej połowy. Jeśli tkwisz w złym związku, bo Małpa doda odwagi, aby wyfrunąć na wolność. Doda wiary w siebie i optymizmu. W latach Małpy spotyka się mnóstwo dusz, które inaczej wcale by na siebie nie wpadły. To czas, kiedy konwenanse odchodzą do lamusa, dlatego odważnie szukaj swojego szczęścia.

Co nam przyniesie szczęście:

  • srebrne i platynowe ozdoby wspomogą przepływ energii.
  • otaczaj się białym kolorem, noś białe dodatki do ubioru.
  • sprzyjającym elementem jest woda, dlatego odpoczywaj nad morzem, rzeką lub jeziorem, częściej chodź na basen.
  • unikaj nadmiaru ognia, a więc agresywnej czerwieni, ostrych kształtów i kantów.

Szczęśliwe znaki:

białe zwierzęta (ptaki, koty, a zwłaszcza rybki, bo łączą biały z elementem wody).

 

Chiński horoskop roczny na rok 2016 dla Szczura Chiński horoskop roczny na rok 2016 dla Bawołu Chiński horoskop roczny na rok 2016 dla Tygrysa Chiński horoskop roczny na rok 2016 dla Królika Chiński horoskop roczny na rok 2016 dla Smoka Chiński horoskop roczny na rok 2016 dla Węża Chiński horoskop roczny na rok 2016 dla Konia Chiński horoskop roczny na rok 2016 dla Kozy Chiński horoskop roczny na rok 2016 dla Małpy Chiński horoskop roczny na rok 2016 dla Koguta Chiński horoskop roczny na rok 2016 dla Psa Chiński horoskop roczny na rok 2016 dla Dzika

Nowości wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebne interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12W 12 numerze "Astrologii Profesjonalnej" publikujemy artykuł Izabeli Podlaskiej-Konkel o interpretacji horoskopów horarnych dotyczących pytań o sprawy zawodowe, cenę produk­tu, rządy i werdykt sądu oraz finał sprawy oraz tekst o tym, jak interpretować horoskopy wydarzeniowe. Ewa Krajewska przedstawia znaczenia dziewiątego domu, a Ewa Seydlitz odtwarza chronologię przepowiedni Nostradamusa.

Zamów aktualny numer