O charakterze Skorpiona

Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska

Zodiakalne Skorpiony to osoby odważne i skryte. Dzięki cierpliwości i wielkiej sile psychicznej z łatwością osiągają swoje cele.

Patronem Skorpiona jest planeta Pluton, żywioł to woda.

Olbrzymie zasoby cierpliwości pozwalają Skorpionom czekać nawet latami na realizację pragnień. Marzenia ich nigdy nie są przeciętne. Cenią Skorpiony luksus, znają wartość pieniądza. Pociągają je tajemnice i ukryte sprawy. Szybko się uczą, a czasem bez skrupułów wykorzystują słabości innych.

Zła sława, jaką cieszą się Skorpiony wynika z faktu, że z trudem zapominają o doznanych krzywdach. Cecha ta nie pozwala im łatwo zaufać i sprawia, że niechętnie zwierzają się ze swych sekretów. Życie nie szczędzi im trudnych sytuacji i ciężkich przeżyć, nie mają więc Skorpiony złudzeń. Potencjalnych wrogów atakują pierwsze, także po to aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Chcą znać prawdę o ludzkiej naturze i ujawniać prawdziwe motywy poczynań. Ciemna strona duszy niebezpiecznie je fascynuje. Poczucie humoru Skorpionów jest ostre, a czasami nieco makabryczne. Tkliwe historie prowokują je do żartów.

Idealne dla Skorpionów zawody związane być powinny z dużymi emocjami. Policjanci, tajni agenci, psychiatry powinni wykazywać cechy tego Znaku. Skorpiony są też wspaniałymi lekarzami, spotkać je można w biurach maklerskich i wszędzie tam, gdzie wzmagane są nerwy ze stali i cierpliwość. Ich organizmy mają zdolność bardzo szybkiej regeneracji, czym zadziwiają innych.

W miłości Skorpiony pragną zatracić się bez reszty i dotrzeć do granic odczuwania. Są niezwykle namiętne i uwodzicielskie. Znają swoje możliwości i potrafią praktycznie korzystać ze swego wdzięku. Często angażują się w wiele związków zanim spotkają miłość totalną, o jakiej marzą. Zakochane Skorpiony gotowe są poświęcić wszystko dla ukochanej osoby i bronić jej zawsze i wszędzie, choćby przed całym światem. Są też bardzo zazdrosne, a czasem urządzają sceny aby poznać gamę odczuć partnera. Domagają się pełni uwagi i zaangażowania, romanse na pół gwizdka nie interesują rasowych przedstawicieli tego znaku.

Sławne Skorpiony:

Pablo Picasso, Iwan Miczurin, Erazm z Rotterdamu, Stefan Żeromski, Maria Skłodowska, Emilia Plater, Margaret Thatcher.


Więcej horoskopów dla Skorpiona

Nowo?ci wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebną interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer