Podręcznik astrologii. Tom pierwszy interpretacja horoskopu

Polecamy

Numerologiczny horoskop miesięczny

Horoskop roczny
na 2014 rok

Wróżba z tarota
na 2014 rok

Horoskop miłosny
na 2014 rok

Horoskop zawodowy
na 2014 rok

Horoskop numerologiczny
na 2014 rok

Horoskop chiński na rok Drewnianego Konia - 2014

Kursy astrologii

Kursy astrologii

Internetowy Kurs "Astrologia horarna w praktyce" VII-VIII 2014

Więcej informacji i zapisy

Internetowy Kurs "Astrologia dla początkująych" IX-XI 2014

Więcej informacji i zapisy

31.07.2014
Warszawska Szkoła Astrologii:
Poglądy polityczne i społeczne w horoskopie - Izabela Podlaska-Konkel

Więcej informacji

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne:
Darmowy kurs "Astrologia od podstaw" II-XII 2014 - Miłosława Krogulska

Więcej informacji

Warsztaty w Warszawskiej Szkole Astrologii I-XII 2014

Więcej informacji

Horoskop dla Byka na Słońce w Skorpionie od 23.10.2014 do 22.11.2014

Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska

Ożywienie towarzyskie

W tym miesiącu zajmiesz się umowami, jakie łączą cię z innymi ludźmi. Będziesz pomagał, decydował, ale też dyskutował i kłócił się z osobami, które sprzeciwiają się twoim planom. Zapowiada się więcej ciekawych zaproszeń i towarzyskich imprez. Jowisz w kwadraturze do twojego znaku sprzyja sprawom urzędowym, a także zyskom dzięki układom i znajomościom.

GŁÓWNE WYDARZENIA
Poczujesz przypływ życiowej energii. Wszystko to, co opóźniało się i komplikowało, nagle ruszy do przodu. Możesz nawet odnieść wrażenie, że nie nadążasz za nowymi propozycjami i sprawami, jakie trzeba przedyskutować z innymi ludźmi.
Opozycja Słońca i Merkurego (od 9.11) sprzyja relacjom z innymi ludźmi. Pojawi się więcej przyjaciół i więcej współpracowników, którzy będą chcieli poznać twoje opinie i przekonać cię do swoich planów. Bądź jednak ostrożny, bo cały szum i pośpiech może zmęczyć cię, a nawet być powodem różnych sporów. Zastanów się dobrze, co i kto ci sprzyja. Musisz liczyć się teraz z możliwością pojawiania się osób, które dobrze ci życzą, ale przy okazji chcą załatwić własne interesy. Będziesz w dobrym nastroju i zależeć ci będzie na ugodowym załatwieniu trudnych spraw. Grożą ci emocjonalne szantaże, wśród których będziesz musiał sprytnie lawirować. W przypadku kłopotów nie decyduj o niczym zbyt szybko. Od 26.10 Mars w trygonie do twojego znaku może sprawić, że będziesz miał wrażenie, że na coś zabraknie ci czasu. Daj sobie chwilę do namysłu, policz do dziesięciu zanim się zdenerwujesz, a znajdziesz właściwe rozwiązanie. Po 16.11 uda ci się opanować sytuację i podjąć właściwe decyzje. Będziesz mógł wtedy liczyć na życzliwych i pracowitych pomocników.

SAMOPOCZUCIE
Nie słuchaj plotek o epidemii grypy, bo szybko poczujesz się przerażony i osłabiony. Opozycja Słońca sprawi, że będziesz podatny na różnego rodzaju wpływy i sugestie. Trzymaj się z daleka od maruderów i osób, które uwielbiają dręczyć innych opowieściami o chorobach i zgubnych skutkach różnych nałogów. Nie popadaj też w drugą skrajność: namawiany na kolejnego drinka lub papierosa możesz ulec, a potem cierpieć moralne katusze.

Mars od 26.10 będzie dodawał ci sił. Jego wpływ pomoże ci w regularnych ćwiczeniach lub spacerach. Mars jest też planetą przeziębień i gorączki. W jesienne poranki nie wychodź więc na balkon w samej piżamie! Wenus do 15.11 będzie w opozycji do twojego znaku, co może przejawiać się jako zmienność nastroju. Będzie ci bardziej niż zwykle zależało na tym, aby inni ludzie lubili cię i akceptowali. Możesz nerwowo reagować na różne docinki, a nawet obrażać się i wycofywać z różnych relacji. Daj sobie czas na przemyślenie tego, co zauważyłeś i co cię irytuje. 16.11 Wenus znajdzie się w kwinkunksie do twojego znaku. Przestaniesz przejmować się sprawami i osobami, które nie znaczą zbyt wiele dla twojego rozwoju i będziesz mógł cieszyć tym, co przyniesie ci jesień.

MIŁOŚĆ
Zapowiada się gorący miesiąc! Sprawy uczuć, miłości i sympatii do innych ludzi znajdą się w samym centrum twojego zainteresowania. Staniesz się atrakcyjny dla przedstawicieli płci przeciwnej, nawet jeśli nic specjalnego w tym celu nie robisz! Opozycja Słońca postawi przed tobą wiele pokus, którym chętnie ulegniesz. Także znajomi i przyjaciele będą opowiadać ci o swoich sprawach, a nawet prosić cię o pomoc. Będziesz mógł zrobić sporo dobrego dla innych ludzi, ale nie decyduj za nich i nie wplątuj się za bardzo w cudze miłosne konflikty. Do 15.11 opozycja Wenus sprzyja zabawie, randkom i zaproszeniom na uroczystości.

Samotne Byki będą cieszyć się powodzeniem. Okazji do flirtów i randek nie powinno w tym miesiącu zabraknąć. Będziecie jednak zwracać większą uwagę na to, czy ewentualny partner nadaje się do dłuższego związku. Liczyć się będzie kultura osobista, wykształcenie i szanse na zdobycie majątku. Będziecie omawiać te sprawy z przyjaciółmi, a kandydat, który nie sprosta ocenie nie będzie miał u was większych szans. Do 15.11 szczęście sprzyja wam najbardziej. Ktoś znajomy może was swatać lub zapozna was z interesująca osobą.

Byki w stałych związkach poczują, że miłosne sprawy zmierzają w dobrym kierunku, choć w pierwszych dniach listopada mogą być trochę zazdrosne o przyjaciół lub znajomych partnera. Pilnujcie swoich miłosnych sekretów i nie żalcie się z byle powodu, bo grozi wam, że pewna plotkarska osoba chętnie wmiesza się w wasze intymne sprawy. Dni do 15.11 sprzyjają wspólnym podróżom, romantycznym kolacjom. Udadzą się także wspólne zakupy oraz łatwiej ułożycie plany na przyszłość. Jeśli w twoim związku były jakieś sporne sprawy, to teraz uda ci się je wyjaśnić.

PRACA I FINANSE
Nie uda ci się umknąć przed wzrokiem szefa, postaraj się więc pracować tak, aby nikt nie miał ci zbyt wiele do zarzucenia. Czeka cię teraz więcej obowiązków związanych z pomaganiem innym lub zastępowaniem osób, których z różnych powodów nie ma w pracy. Możesz stać się popularny jako osoba życzliwa i uczynna. Miesiąc wyjątkowo sprzyja negocjacjom, szkoleniom i pracy z bezpośrednim kontaktem z ludźmi.

W dniach po 9.11 czeka cię rozmowa na temat zysków lub pieniędzy. Podkreślaj swój wkład w pracę, nie bądź fałszywie skromny. Choć ludzie cię lubią, to o swoje pieniądze będziesz musiał zawalczyć sam.
Jowisz, który znalazł się w kwadraturze do twojego znaku, może postawić na twojej drodze osoby wpływowe, które chętnie pomogą ci w nauce lub realizacji nowatorskich planów. Bądź otwarty na nowe propozycje i nie mów „nie” dopóki dokładnie nie przemyślisz ryzyka i ewentualnych korzyści.

Poszukujący lepszej pracy mogą liczyć na sukces. Warto wykorzystać swoje znajomości, aktywnie pytać i zwracać się do agencji pośrednictwa. Chwalcie się wszystkim, co potraficie. Być może pewna specjalna umiejętność pozwoli wam wyprzedzić innych kandydatów.

Byki, które się uczą lub studiują, mają przed sobą dobry miesiąc. Opozycja Słońca sprawi, że wasze starania zostaną dostrzeżone. Zwróćcie jednak uwagę na swoje zachowanie i strój. Wasza postawa będzie oceniana, a od pierwszego wrażenia zależy bardzo wiele. Teraz opłaci się być grzecznym i kulturalnym. Próby ściągania i wagarowania mogą sprowadzić na was kłopoty: inni uciekną przed odpowiedzialnością i w razie kłopotów nie staną po waszej stronie. Saturn wciąż działa opozycją na wasz znak.


Więcej horoskopów dla Byka

Nowości wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 3(13)/2012W najnowszym numerze Tarocisty piszemy o magii trójek, symbolice arkanu numer trzynaœcie, proponujemy ciekawe i nowe rozkłady na sprawy zawodowe oraz różne przydatne rozkłady na trzy karty. Wiele miejsca poœwięcamy Magowi i jego alchemicznym znaczeniom.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 2(12)/2012W najnowszym numerze Tarocisty piszemy między innymi o astrologii medycznej, elekcyjnej oraz progresjach tercjarnych.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 3(8)/2012W najnowszym numerze Astrologii Profesjonalnej piszemy między innymi o astrologii medycznej, elekcyjnej oraz progresjach tercjarnych.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 1(11)/2012Polecamy najnowszy numer kwartalnika Tarocista.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 1-2(6-7)/2012W Astrologii Profesjonalnej publikujemy ciekawe i odkrywcze teksty o astrologii oraz prezentujemy autorów, którzy piszą o astrologii dla astrologów.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 3-4(9-10)/2011Polecamy najnowszy numer kwartalnika Tarocista, a w nim karty bramy z dworu Denarów, artykuł o rozwiązywaniu konfliktów za pomocą tarota.

Zamów aktualny numer