Horoskop dla Skorpiona na Słońce w Bliźniętach od 20.5.2024 do 20.6.2024

Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska

Walcz o swoje

Zapowiada się niespokojny miesiąc, ale dzięki sile swojego charakteru uporasz się z kłopotami. Nie porzucaj więc obranego kursu. Planety sprzyjają odkrywaniu tajemnic i prawdziwym miłosnym przygodom. Kto przedostanie się przez twój pozorny chłód i dystans, ten znajdzie w tobie wiernego i wspaniałego przyjaciela.

MIŁOŚĆ
W miłości dasz się łatwo ponieść emocjom i przestaniesz wstydzić się łez wzruszenia. Staniesz się namiętny, ale też podejrzliwy i zazdrosny, jak na prawdziwego Skorpiona przystało. Twoje spontaniczne reakcje zaskoczą kogoś, kto sądził, że zdołał już bardzo dobrze cię poznać. Od 9.06 Mars znajdzie się w opozycji i biada partnerowi, który flirtuje z twoimi znajomymi lub prowadzi internetowe romanse. Nie pozwolisz się wodzić za nos lub oszukiwać. Nawet najmniejsze podejrzenie szybko wyprowadzi cię z równowagi i skłoni do reakcji. Za to ten, kto prawdziwie cię kocha, będzie mógł liczyć na ciebie w każdej sprawie. W czerwcu sprawy miłości iść mogą w parze ze sprawami finansowymi. Przestaniesz być hojny i wyrozumiały dla cudzych zachcianek. Jeżeli twój partner zaniedbuje wasze wspólne finanse lub bez umiaru korzysta z twoich oszczędności lub pensji, może dużo stracić w twoich oczach. Samotne Skorpiony nie zdradzą nikomu swoich miłosnych sekretów. Od 17.06 Merkury sprzyja nowym znajomościom, ale niechętnie będziesz o nich opowiadać. Szczęście ci sprzyja, ale nie jest to dobry czas na romans w pracy. Plotki na ten temat powstaną szybciej niż myślisz. Skorpiony w stałych związkach chętnie zajmą się wspólnymi sprawami. W zamian czeka je nagroda: romantyczny wyjazd lub czułe słowa uznania. Jeśli jednak czujesz się niekochany, to w tym miesiącu możesz podjąć trudne, ale potrzebne decyzje.
 
RODZINA I PRZYJACIELE
Słońce znajduje się w kwinkunksie do twojego znaku, co nie sprzyja ryzykownym decyzjom i męczącym sprawom. W maju uporaj się z tym, co ważne, a w czerwcu odpocznij i nie martw się niczym na zapas. Zadbaj przede wszystkim o siebie, a innym ludziom nie obiecuj więcej niż jesteś w stanie spełnić. Możesz nie mieć już siły na ciągłe martwienie się o innych i załatwianie cudzych spraw. Chętnie zajmiesz się za to swoim hobby, wygospodarujesz czas na chwilę zadumy i relaksu. Nie decyduj się teraz na remont, wielkie sprzątanie czy urządzanie przyjęcia. Nie będziesz miał głowy do szczegółów i cierpliwości do komenderowania domownikami. Będziesz za to dociekliwy i uparty. W czerwcu czeka cię z tego powodu trudna dyskusja. Twoje pomysły nie spodobają się komuś, kto sam chciałby rządzić i o wszystkim decydować. Ty jednak nie poddasz się żadnym naciskom. Planety będą cię wspierać, a nawet ześlą ci kilka zupełnie nowych propozycji. Jeśli zainteresujesz się nowymi dziedzinami wiedzy, zainwestujesz w swoje umiejętności i nie będziesz obawiał się wytrwałej pracy, to możesz zyskać o wiele więcej, niż się sam spodziewałeś.
 
PRACA I PIENIĄDZE
Interesować cię będą tylko poważne sprawy i przedsięwzięcia, które przyniosą gwarantowany zysk. Zapowiada się czas zamieszania i ambitnych projektów, które jednak mogą nagle wymknąć się wszystkim spod kontroli. Jeśli spokojnie się zastanowisz i poprosisz o chwilę na decyzję, to znajdziesz wyjście z każdej trudnej sytuacji. Kwinkunks Słońca przyniesie ci nowe wyzwania, które trzeba będzie szybko załatwić. Będziesz musiał wykazać się umiejętnościami, którymi chwaliłeś się podczas ubiegania się o pracę. Nie wymiguj się i mimo trudności stań na wysokości zadania. Inaczej przełożeni stracą dobrą opinię o tobie, a twoja pozycja zawodowa zostanie zachwiana. Jeśli w maju lub czerwcu musisz wyjechać na szkolenie lub w delegację, to utrzymuj telefoniczny kontakt ze współpracownikami. Jeśli nie będziesz na bieżąco, to ktoś, kto od dawna chce zająć twoje stanowisko, przystąpi do obalania twojej pozycji w pracy. Sytuacja uspokoi się dopiero od 17.06. Wenus i Merkury w trygonach będą sprzyjać rzeczowym dyskusjom i ustaleniom, które pomogą ci odnieść sukces w interesujących cię sprawach. Staniesz się wtedy bardzo dociekliwy. Odkryjesz wiele nie znanych ci wcześniej spraw, a nawet poważnych afer. Nie będzie sprawy czy osoby, o której sprytnie nie zdobyłbyś wyczerpujących informacji. Jako że dobrze zapamiętujesz to, czego raz się dowiedziałeś lub nauczyłeś, wykorzystaj swoją wiedzę, aby mądrze i sprawnie rządzić innymi. Jeżeli zajmujesz kierownicze stanowisko, sprawdź czy twoi pracownicy wykonują sumiennie swój zakres obowiązków. Nie wprowadzaj zamieszania i strachu, tylko spokojnie porozmawiaj z osobami, które odstają od reszty pracowników. Perswazją i omawianiem sytuacji więcej zdziałasz, niż represjami i groźbami. Poszukujący lepszej pracy będą wykorzystywać znajomości, plotki i różne tajemnicze układy. Nie zabrnij tylko zbyt głęboko w spiski i intrygi, bo przegapisz bardzo dobrą i w pełni oficjalną propozycję. Wpływ Wenus sprawi, że wywrzesz na wszystkich bardzo dobre wrażenie.
 
ZDROWIE
W tym miesiącu dbaj o swoje nerwy. W twoim wnętrzu aż gotować się będzie od silnych emocji, które muszą znaleźć dla siebie ujście. Dla swoich wrogów staniesz się zajadły i niebezpieczny. Uważaj, aby nadmiar adrenaliny nie ściągnął na ciebie kłopotów. Pod wpływem nagłego impulsu możesz wygarnąć komuś stare pretensje i żale. Znajdź czas na sport i odpoczynek, bo inaczej zszargasz sobie nerwy. Także za kierownicą samochodu bądź bardziej ostrożny. Nie daj się ponieść chęci rywalizacji i nie spiesz się na drodze.
 
ZALECENIA SPECJALNE

URODZENI 23.10 – 31.10
Unikaj ostrych dyskusji, bo w obronie swojego zdania możesz być wybuchowy. Pomysły, na jakie wpadniesz, przyniosą ci wiele dobrego, choć na efekty trzeba będzie trochę poczekać. Na szczęście cierpliwości zdążyłeś się już nauczyć.
 
URODZENI 1.10 – 10.11
Nie przegapisz żadnej ciekawej imprezy i o wszystkim dowiesz się jako pierwszy. Trafne powiedzonka, żarty i odkrywcze pomysły dadzą ci szansę na popularność w towarzystwie. Możesz teraz sporo zyskać, dlatego warto zadbać o wygląd i częściej się uśmiechać.

URODZENI 11.11 – 21.11
Dbaj o zdrowie i pielęgnuj urodę, a przelotnymi kłopotami wcale się nie przejmuj, bo ze wszystkim świetnie sobie poradzisz. W czerwcu poczujesz, że należy ci się trochę wytchnienia. Odpoczywaj, spaceruj i nie bierz na siebie cudzych kłopotów.
 


Więcej horoskopów dla Skorpiona

Nowo?ci wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebną interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer