10 Festiwal Tarota w Warszawie

Polecamy

Horoskop roczny
na 2016 rok

Wróżba z tarota
na 2016 rok

Horoskop chiński na rok Ognistej Małpy (2016)

Horoskop miłosny
na 2016 rok

Horoskop zawodowy
na 2016 rok

Horoskop numerologiczny
na 2016 rok

Numerologia kariery
na rok 2016

Runy na biznes i karierę
w roku 2016

Numerologiczny horoskop miesięczny

Kursy i warszaty w Warszawskiej Szkole Astrologii

Kurs internetowy "Astrologia dla początkujących" I-IV 2016

Więcej informacji i zapisy

Kurs internetowy "Astrologia dla zaawansowanych. Techniki prognozowania przyszłości" I-III 2016

Więcej informacji i zapisy

Kurs internetowy "Astrologia partnerska" I-III 2016

Więcej informacji i zapisy

Kurs internetowy "Tarot dla zaawansowanych" I-IV 2016

Więcej informacji i zapisy

Plan warsztatów czwartkowych IX-XII 2015

Więcej informacji i zapisy

Samhain - jesienny sabat

Izabela Podlaska

Halloween w portalu Czary.pl

Sabat Samhain jest świętem jesiennego Słońca, którego siła słabnie. Obchodzimy go przez trzy dni, od zachodu Słońca 31 października do 2 listopada. Dla dawnych Celtów był to początek nowego roku. Dzisiaj jest to magiczny czas, w który ma nas przygotować na nadchodzącą jesień i sprawić, że będzie ona szczęśliwa i jasna. W Polsce sabat Samhain zbiega się z obchodami Dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek. Dlatego nie jest to tak wesołe i wystawne magiczne święto, jak w innych krajach. Aby pogodzić obie tradycje i nikogo nie urazić, możesz wyprawić sabatową kolację lub Halloweenową imprezę wieczorem 31 października.

Kolory i atrybuty

Kolorem odpowiednim na sabatowe dekoracje jest pomarańczowy. To kolor energii, ognia i optymizmu. Aby zachować pomyślność przez kolejne miesiące, zapal dużo świec, które symbolizują ogień. Zadbaj o dekoracje z jabłek, chryzantem i kolorowych liści, bo jesień nie ma być szara, ale wesoła i kolorowa. Pamiętaj o czosnku, który w magii na całym świecie skutecznie chroni przed negatywnymi energiami.

Tradycja, rodzina, zmarli

Rytuały i czary, jakich dokonujemy w Samhain dotyczą bezpieczeństwa, rodziny, miłości i zdrowia. Nie jest to bowiem w pełni bezpieczny czas. Mitologiczne boginie schodziły wtedy do piekieł, aby szukać swoich ukochanych. Demeter poszukiwała Kory, którą porwał Hades i dlatego świat spowiła zima. Celtycka Cailleah wyruszała do podziemia aby znaleźć Słonecznego Króla. Gdy władców nie było, demony i wampiry hasały po ziemi. Halloween, czyli anglosaskie przebieranki i strachy obchodzone 1 listopada zachowały pamięć o tych dawnych tradycjach.

My także podczas Samhain powinniśmy symbolicznie zejść pod ziemię, a więc zanurzyć się we wspomnieniach i własnym wnętrzu, zastanowić się nad kierunkiem, w jakim zmierzasz. Tradycyjnie jest to czas, w którym łatwiej jest zakończyć wszystko to, co nie sprawia ci radości. Tego dnia żegnamy się z upiorami z przeszłości, aby łatwiej się nam żyło. Na świecie Samhain czary dotyczą miłości, ale w Polsce z uwagi na żałobny charakter Zaduszek nie jest to dobry czas na aktywne szukanie drugiej połowy. Energia sprzyja bardziej oczyszczaniu i uwalnianiu się z toksycznych i złych relacji. Można jednak poprosić o pomoc ukochane osoby, które już odeszły, ale dbają o nas z Zaświatów. Nie ma nic złego w proszeniu zmarłych o pomoc i postawienie na naszej drodze właściwej osoby. W tym celu pod zdjęciem osoby, do której się zwracasz, przez wszystkie dni sabatu połóż świeże kwiaty i pal w tej intencji białe, złote lub różowe świece. Możesz napisać do niej list, który 2 listopada oddasz mocy żywiołów, a więc zakopiesz, spalisz lub podrzesz i rozrzucisz na wietrze albo wrzucisz do płynącej wody.

Rytuał uwolnienia

Jeśli chcesz, aby ktoś całkowicie zniknął z twojego życia, przygotuj czarną świecę, czosnek, igłę i kartkę papieru. Rozetrzyj czosnek na desce do krojenia i wysmaruj nim całą świecę. Igłą wyryj na niej imię osoby, z którą nic ma cię więcej nie łączyć i która od tej chwili stanie się dla ciebie obojętna. Zapal świecę, a na kartce zapisz dlaczego chcesz usunąć tą osobę z twojego życia. Nie wolno ci już będzie do niej dzwonić ani sprawdzać w internecie, co się z nią dzieje. To prawdziwy koniec. Poczekaj, aż świeca spali się prawie cała i spal lub dokładnie podrzyj kartkę. Niech świeca się dopali, a razem z nią cała twoja złość i smutek. Resztki świecy i kartki wyrzuć do śmietnika. Zrób coś miłego i wesołego na znak oczyszczenia i nadejścia nowej energii.

Ognista bariera

Samhain to sabat, podczas którego wykonać możesz domowy rytuał bezpieczeństwa. Weź pomarańczową świecę i powoli obejdź z nią swoje mieszkanie, dom lub całe gospodarstwo. Wyobrażaj sobie, jak od świecy rozciąga się linia ognia, który tworzy ognistą barierę przeciwko złym energiom. Nie przenikną jej źli ludzie, choroby i astralne pasożyty. W domu zapal kadzidła o zapachu sosnowym lub miętowym dla oczyszczenia aury.

Straszna dynia

Symbolem Halloween jest powycinana pomarańczowa dynia ze świecą w środku. Przygotowanie dyni jest bardzo proste. Odetnij podstawę z ogonkiem i długą łyżką wyjmij ze środka dyni wszystkie nasiona i miąższ. Z podstawy możesz zrobić czapkę dyni. Wytnij duże otwory na oczy, nos i paszczę (musi być cyrkulacja powietrza, aby świeca nie zgasła). Brzegi posmaruj cienką warstwą oleju aby dłużej zachowały świeżość. Wstaw do środka świeczkę tea light.

Świeca pamięci

Podczas Halloween zapalamy w domu i przed domem wszystkie światła oraz świeczki, aby odstraszyć złe duchy i wskazać drogę zbłąkanym i zagubionym duszom. Na oknie postaw specjalną świecę lub lampion (może to być również świeczka postawiona w środku wydrążonej małej dyni), aby uhonorować pamięć przodków lub osoby niedawno zmarłej w rodzinie. Możesz postawić przy świecy karteczkę z imieniem i nazwiskiem osoby, którą chcesz w ten sposób upamiętnić. Nie używaj do tego zniczy, bo stawia się je tylko na cmentarzu i na grobie. Znicz zapalony w domu może przyciągnąć nieszczęście lub nawet utratę kogoś bliskiego.

Pamiętaj o cukierkach dla wampirków!

Polskie dzieci pokochały anglosaską tradycję przebierania się za upiory. W czasie Halloween odwiedzają sąsiadów aby zebrać słodycze. Kto nie da im choćby landrynki, ten narazi się na psikusy. Dodatkowo grozi mu, że będzie spotykał same sknery aż do następnego Halloween.

Czekoladowe monety

Zapas cukierków pozwoli ci też odegnać biedę i kryzys ze swojego domu przez najbliższe sześć miesięcy, dopóki nie zacznie się wiosna. Aby zaczarować dostatek i finansowe powodzenie, oprócz zwykłych cukierków kup też czekoladki w kształcie monet. Można je w tym roku kupić w niektórych sieciach spożywczych (np. w sieci Lidl). Każdemu dziecku, które przebrane zapuka do twoich drzwi, daj czekoladową monetę i wypowiedz słowa: "Niech się szczęście i powodzenie mnoży w moim i twoim domu". Kilka prawdziwych i czekoladowych monet ułóż w miseczce lub na talerzu i postaw na parapecie, obok dyni lub palącej się świecy, aby dodatkowo przyciągnąć powodzenie i nakarmić głodne duchy przodków.

Nowy rok - nowe plany

Halloween zwany też Nowym Rokiem Czarownic to czas, kiedy trzeba rozliczyć się z przeszłością i zrobić nowe plany. W dzień sabatu po zapadnięciu zmroku usiądź spokojnie z kartką papieru i długopisem w ręku i spisz wszystko to, co udało ci się osiągnąć pozytywnego od poprzedniego Halloween, czyli od 31 października 2010 roku. Potem na drugiej kartce wypisz w punktach i jak najbardziej konkretnie to, co chciałbyś uzyskać, zrealizować i osiągnąć do następnego Halloween, czyli do 31 października 2012 r.

Nowości wydawnicze

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 11W 11. numerze "Astrologii Profesjonalnej" dużo miejsca poświęcamy pracy słynnej amerykańskiej astrolog Joan Quigley, która przez wiele lat doradzała Reaganom. Odszyfrowujemy również zagadkę, jakie naprawdę są Wodniki. Prezentujemy wskazówki, jak interpretować spalone planety w horoskopie urodzeniowym i w progresjach. Opisujemy również znaczenie aspektów Księżyca z Saturnem.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 17W 17. numerze "Tarocisty" skupiamy się na praktyce wróżenia i materialnej stronie życia. Izabela Podlaska-Konkel omawia znaczenie Diabła, który często kusi nas aby mieć więcej i więcej. O Dworze Denarów, jako podstawie naszego codziennego życia, pisze Miłosława Krogulska. Przedstawiamy też wskazówki, jak wybrać strażnika talii i jak nawiązać z nim kontakt. Podajemy rozkłady na sprawy zawodowe.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 10W tym numerze poświęcamy dużo miejsca sprawom szóstego domu. Przyglądamy się zastosowaniu komet na przestrzeni wieków w astrologii mundalnej i urodzeniowej. Piszemy o tym, jak interpretować tranzyty Plutona, uważane za najsilniejsze w życiu każdego człowieka. Opisujemy zasady astrologii azteckiej. Dla tych, którzy pracują ze starymi datami, mamy artykuł na temat stylów liczenia początku roku.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 16W najnowszym numerze "Tarocisty" mamy dla Was duży wybór tekstów dotyczących różnych aspektów kart tarota. Karta Umiarkowanie jest postrzegana przez wielu zarówno początkujących, jak i zaawansowanych tarocistów jako trudną i enigmatyczną. Krzysztof Azarewicz odsłania przed naszymi czytelnikami sekrety karty Żądza w Tarocie Thota. Prezentujemy szczegółową analizę Dworu Kielichów i czwórek.

Zamów aktualny numer