Magiczna choinka

Miłosława Krogulska

Czarodziejska, magiczna, dostojna i piękna - niech taka będzie w tym roku nasza choinka. Nie ważne, czy to jodła wysoka na dwa metry, czy drapaczek za grosik. Niech zawieszone na niej ozdoby skutecznie zaczarują nadchodzący rok.

Zanim nadejdzie wigilijny poranek, gdy tradycyjnie ubieramy drzewko, przejrzyj bombki i ozdoby. Aby mieć magiczne drzewko potrzebujesz takich, którym możesz nadać specjalne znaczenie. Gdy będziesz je wieszać, wypowiedź intencję - marzenie, jakie chcesz spełnić w 2017 roku. Np. "Wieszam tą bombkę w intencji zdrowia dla mamy".

Możesz to zrobić wspólnie z dziećmi i innymi domownikami. Niech wasze dobre intencje oplotą całe drzewko, a potem wraz z noworocznymi fajerwerkami dolecą aż do Nieba!

Czerwone bombki to symbol siły, zdrowia i dobrej psychicznej formy, w jakiej będzie twoja rodzina. Kolor czerwony odgania smutek, dodaje odwagi i uczy radości życia.

Czerwone serduszka przyciągają miłość i budzą namiętność. Polecamy je każdemu, ale szczególnie osobom samotnym. Jeśli szukasz drugiej połowy, zawieś dwa na jednej gałązce.

Czerwone sopelki to magiczne sztylety do przeganiania kłopotów. Zawieś je, aby wrogowie w 2011 roku trzymali się od twojego domu z daleka.

W magii za pomocą czerwonego koloru walczymy z krewnymi, którzy rujnują innym Święta. Jeśli masz dość głupich żartów wujka lub złośliwości teściowej, widok czerwieni na choince doda ci odwagi, aby łagodnie acz stanowczo ukrócić ich harce.

Pomarańczowe bombki to symbol dobrej zabawy, odpoczynku i regeneracji sił. Kolor pomarańczowy pomaga walczyć z depresją i sprawia, że podczas Świąt nabieramy pozytywnej energii.

Szczególnie polecany jest osobom, które spędzają Święta samotnie lub w których rodzinie w tym roku kogoś zabrakło. Sprawia, że pamiętamy o wesołych wydarzeniach, a smutki omijają nasz dom.

Możesz też zawiesić na choince zasuszone plastry pomarańczy lub małe pomarańczki, w których skórkę ponabijasz goździki. Zapach tej przyprawy w połączeniu z zapachem pomarańczy i choinki każdemu przypomni o radości i optymizmie.

Złote i żółte bombki to symbol zwycięstwa światła i dobra nad ciemnymi mocami. Zadbaj, aby było ich jak najwięcej! Każda złota bombka niech symbolizuje coraz więcej pieniędzy w twoim portfelu, a coraz mniej smutków i złych wiadomości.

Kolor złoty jest kolorem Słońca, dlatego im go więcej na choince - tym lepiej!

Gwiazdki złote i srebrne symbolizują spełnienie naszych najskrytszych życzeń. Główna gwiazda na szczycie choinki to symbol powodzenia całej twojej rodziny.

Magia tradycji

Tradycyjne ozdoby, jakie nasze babcie wieszały na choince, mają potężne magiczne znaczenie. Choć na straganach mamy mnóstwo pięknych bombek, to tradycyjnych ozdób nie może zabraknąć na naszym drzewku!

Jabłuszka są symbolem miłości i zgody w rodzinie. Zawieś je w tej intencji - po jednym dla każdego domownika plus dodatkowe dla niespodziewanych gości.

Orzechy ostatnio wyszły ze świątecznej mody, ale w tym roku koniecznie trzeba sobie o nich przypomnieć. Są symbolem dostatku, powodzenia i poprawy sytuacji finansowej. Owiń je złotym drucikiem, wstążką lub żółtą nitką i zawieś na swoim drzewku. Niech magia finansowe zacznie dla ciebie działać!

Cukierki wieszamy po to, aby się nam słodko żyło! Im ich więcej, tym lepiej. Pozwól dzieciom je podjadać, bo dzięki temu przez cały rok będą zdrowe i wesołe, a także niczego im nie zabraknie. Sam także skubnij choinkowego cukierka!

Aniołki to strażnicy choinki, dlatego nie może ich zabraknąć. Symbolizują niebiańskich opiekunów, którzy będą przez cały rok i strzec nas przed wrogami.

Pieniążki - sypnij trochę grosików pod choinkę, aby przez cały rok trzymały się was pieniądze.

Magiczna sieć Neptuna

W 2017 roku warto zadbać, aby choć jeden łańcuch był niebieski. Planeta Neptun przemierza znak Ryb, któremu podporządkowany jest ten kolor. Neptun w znaku Ryb obudzi intuicję i sprawi, że zaczniemy zwracać większą uwagę na wszystko, co dotyczy życia duchowego. Dlatego kup niebieską bibułę lub niebieski papier i klej, a potem zrób kilka łańcuchów i poplącz je za sobą.

Niech będą symbolem sieci, w którą złapiecie wszystko to, co najlepsze - miłość, natchnienie, zrozumienie i prawdziwą inspirację. Magiczną sieć Neptuna zawieś na choince, aby złapało się w nią jak najwięcej szczęścia!

Zaklep życzenie

Gdy marzysz o czymś szczególnym, zawieś na choince bombkę z obrazkiem tego, czego pragniesz, aby w 2017 roku łatwiej było ci to zdobyć. Można kupić piękne bombki w kształcie samochodzików czy domków, które mogą po prostu symbolizować wymarzony samochód czy mieszkanie. Jeśli nie masz takiej bombki, zrób ją sam - na dowolną bombkę naklej wycięte z gazety zdjęcie, które symbolizuje to, na czym ci zależy.

Nowo?ci wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebną interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer