Gwiazda na szczęście

Miłosława Krogulska

Choinka, bombki i kwiat zwany gwiazdą betlejemską zaczynają stanowić zgrane bożonarodzeniowe trio. Gwiazda betlejemska (zwana taż wilczomleczem lub poinsencją) swoim czerwonym kolorem przyciąga powodzenie. Kocha ciepło i dobre serce ogrodnika.

Kwiaty gwiazdy betlejemskiej są małe i skromne, za to gdy roślina kwitnie, górne liście przybierają niezwykle piękny czerwony lub różowy kolor. W połączeniu z zielenią dolnych liści stanowią idealną bożonarodzeniową kompozycję. Właśnie dlatego roślina ta zwana jest szczęśliwą gwiazdą, bo jej czerwony kolor przyciąga radość i powodzenie.

Gwiazda betelejmska idealnie nadaje się na drzewko naszych życzeń. W wigilijny poranek zakop w jej doniczce kilka monet, aby twoje powodzenie finansowe było równie widoczne, jak czerwony kolor liści. Doniczkę opleć złotą wstążką i zrób na niej tyle supełków, ile masz marzeń do spełnienia w nadchodzącym roku.

Aztekowie uważali ją za roślinę miłości, a jej czerwony kolor wziąć się miał z krwi z pękniętego serca Bogini Miłości. Możesz więc powierzyć jej także miłosne intencje, szczególnie jeśli czujesz się samotny lub odrzucony. Ustaw wtedy dwie gwiazdy obok siebie i spleć ich doniczki zieloną wstążką, na znak odnalezienia twojej drugiej połówki w nadchodzącym roku.

Pamiętaj tylko, aby nie wystawiać jej na zimno - szkodzi jej temperatura mniejsza niż 15 stopni C, dlatego po zakupie lepiej szybko biegnij ze sklepu do domu. Gdy już ją masz, nie rozwijaj z papieru od razu, bo dozna szoku termicznego. Poczekaj dzień lub dwa i nie stawiaj na parapecie, bo zamarznie i zgubi liście.

Co dalej?

Po świętach nie wyrzucaj na śmietnik swojego szczęśliwego kwiatka, szczególnie jeśli masz talenty ogrodnicze. Nie jest łatwo hodować gwiazdę, ale wielu się udaje. Wstążki zwiń i schowaj na szczęście. Gdy gwiazda przekwitnie i opadną jej liście, roślina przejdzie w stan spoczynku. Ustaw ja wtedy w chłodnym miejscu i przestań podlewać, przytnij ją do wysokości ok. 20 centymetrów (pozostaw tylko kilka najsilniejszych pędów) i przenieś do chłodnego pomieszczenia. W marcu przesadź do nowej ziemi i zacznij podlewać. Nawozić trzeba przez całe lato i jesień, kiedy będzie rosła. Roślina lubi wilgoć, ale nie znosi zimna i bezpośredniego słońca. Do wytworzenia kwiatów wymaga przez dwa miesiące krótszego dnia (oświetlenie ok. 5 godzin/doba), trzeba wtedy codziennie chować ją pod kartonem z dziurkami.

UWAGA: Nie dawaj jej liści dzieciom do zabawy i nie przystrajaj nimi potraw, bo sok gwiazdy jest jest drażniący dla skóry i niebezpieczny dla oczu. Po przycięciu rośliny dokładnie umyj ręce.

Nowo?ci wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebną interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer