Magiczne porządki

Miłosława Krogulska

Szuflady pełne starych talii, połamane kryształy, zaśniedziałe amulety i ogryzki świec po dawnych rytuałach wypadają ci z każdej szuflady? Jesienne wieczory to dobry czas na małe porządki i magiczny recycling. Przejrzyj swoje zbiory i zastanów się, co da się wykorzystać, a z czym przyszła już pora się pożegnać.

Magiczne przedmioty niszczą się z upływem lat, a także miewają wypadki, które uniemożliwiają ich dalsze użycie. Każdy, komu kot przewrócił kubek gorącej kawy na karty lub komu pies obgryzł magiczną różdżkę, zna to straszne uczucie, kiedy rzeczy nie da się uratować i trzeba ją wyrzucić.

Podziękuj i przetnij więzy

Wielu przedmiotów zwykle nie możemy tak po prostu wyrzucać do śmietnika, bo czujemy się z nimi emocjonalnie związani. Mogłyby też trafić w niepowołane ręce. Dlatego kamienie, karty, amulety należy zdezaktywować, a potem powierzyć mocy żywiołów.

Przedmiot, który nie będzie ci więcej służył weź w ręce i podziękuj mu za wspólny czas i pracę. Możemy umieścić go wcześniej w miseczce z lekko osoloną wodą na kilka godzin. Aby zdezaktywować energię przesuń niechcianym przedmiotem dziewięć razy w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara nad zapaloną świecą, a następnie zawiń go w kawałek białego materiału, aby energia zawarta w przedmiocie nie rozprzestrzeniała się więcej.

Następnie wyjdź z domu i oddaj niechciany przedmiot mocy żywiołów. Kamienie, różdżki, amulety, runy najlepiej powierzyć ziemi, czyli zakopać je w ustronnym miejscu. Tarot, karty i wykonane z drewna runy można też spalić w ognisku albo wrzucić do przepływającej opodal rzeki. Zioła, karteczki z zaklęciami, papierowe wstążki, płatki kwiatów możesz podrzeć na kawałeczki i rozrzucić na wietrze, a więc oddać mocy powietrza. Resztki świec zwykle wyrzuca się po zakończonym rytuale, ale jeśli je zbierałeś, możesz wrzucić je do ognia lub po prostu wyrzucić do śmietnika.

Inne pomysły

Z niekompletnych talii tarota, które chcesz wyrzucić, możesz wcześniej wyjąć karty o dobroczynnych znaczeniach i używać ich jako osobistych amuletów i tarcz ochronnych. Asa, Króla, Królową i Rycerza Denarów czy Dziesiątkę Denarów można nosić w portfelu, aby przyciągały pieniądze. Pojedyncze karty można też oprawić w ramki i ozdobić nimi dom.

Najlepiej do tego celu nadają się: As i Dwójka Kielichów, bo przyciągają miłość. Podobne znaczenie ma As Kier ze zwyczajnej talii kart. Wielkie arkana tarota mają moc ochrony, a dla magicznego ozdabiania domu najlepiej nadają się Kapłanka, Gwiazda, Kochankowie, Umiarkowanie, Słońce, Siła, Cesarzowa, Cesarz i Świat. Nauce i koncentracji sprzyja Pustelnik, a medytacji Papież. Zdecydowanie nie wieszaj na ścianach Diabła i Wieży, bo nawet jeśli są pięknie namalowane, to mogą ściągać kłopoty.

Podobnie z runów lub kart runicznych można zrobić piękne magiczne obrazy lub ochronne skrypty zawieszone nad drzwiami. Najlepiej do tego celu nadają się runy Wunjo, Algiz, Berkanna, Dagaz. Piękne i pełne mocy ozdoby wykonasz z rozkompletowanych talii kart anielskich, których z tego powodu nie warto wcale wyrzucać. Możesz też używać ich jako zakładek do inspirujących cię książek lub rozdać je życzliwym ci ludziom w prezencie.

Jeśli przedmiot magiczny jest cały i zdrowy, ale nie chcesz go dłużej mieć, to oddaj go komuś, kto może go potrzebować. Zanim to zrobisz, zamknij energię w sposób opisany powyżej.

Nowo?ci wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebną interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer