O charakterze Bliźniąt

Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska

Zodiakalne Bliźnięta to osoby ruchliwe i ciekawe świata. Mają wyjątkowo bystry umysł i są bardzo inteligentne.

Patronką Bliźniąt jest planeta Merkury, ich żywioł to powietrze.

Bliźnięta szybko reagują na to, co im się przydarza. Nikt nie dorówna im w szybkości i błyskotliwości wypowiedzi. Interesują się kilkoma dziedzinami jednocześnie i są wszechstronnie wykształcone, znają kilka języków obcych.

Mają podzielną uwagę i mogą robić kilka rzeczy na raz. Zawsze mają wiele pytań. Ich zainteresowanie jest jednak często chwilowe, a wiedza powierzchowna. Szybko się nudzą i zmieniają obiekt zainteresowań.

Uwielbiają Bliźnięta nie tylko rozmawiać, ale i plotkować. Są nieszczęśliwe, jeśli nie znają zestawu nowinek z okolicy. Są zawsze najlepiej poinformowane o wszystkim. Przenoszą informację lotem błyskawicy, warto się więc zastanowić przed powierzeniem im ważnego sekretu. Są roztrzepane, zapominalskie i nieporządne. Trudno im zorganizować dzień, ponieważ ciągle zdarza się coś nowego, co zmienia ich postanowienia i plany.

Nie lubią Bliźnięta jednoznaczności, stałości, utartych schematów, rutyny, nudy i długiego zastanawiania się. Bliźnięta jako znak podwójny uwielbiają podwójność w życiu codziennym. Często mają dwa mieszkania, dwóch partnerów życiowych, dwa nazwiska lub pseudonimy. Są bardzo towarzyskie, mają wielu przyjaciół i znajomych z bardzo różnych środowisk.

Osoby spod Bliźniąt wybierają zawody rozwijające intelekt, gdzie używa się pióra i języka. Najlepiej czują się w miejscach, gdzie coś się dzieje, gdzie jest ruch, duży przepływ ludzi i informacji. Dlatego wiele Bliźniąt pracuje w mediach, agencjach reklamowych, sklepach. Są dobrymi dziennikarzami, agentami reklamowymi, pisarzami, handlowcami, tłumaczami, nauczycielami.

Bliźnięta nie lubią stagnacji, odpoczywają więc w ruchu. Najlepiej czują się wśród znajomych i przyjaciół, często dla odpoczynku odwiedzają z nimi kawiarnie, puby, kina i galerie. W wolnych chwilach lubią również czytać. Dla rekreacji wyjeżdżają w wysokie góry, uwielbiają ostre powietrze i wolne przestrzenie. Sporty dla Bliźniąt to wspinaczka górska i skałkowa, latanie szybowcami i na paralotni.

W miłości Bliźnięta są gadatliwe i niestabilne. Jeśli nie mają z partnerem o czym rozmawiać, natychmiast zmieniają obiekt uczuć. Nie mogą się nudzić, dlatego warto wymyślać dla nich coraz to nowe i zaskakujące rozrywki. Dla urozmaicenia mogą nawet zwodzić kilka osób na raz. Wspólne z partnerem zainteresowania zapewnią trwałość związku.

Sławne Bliźnięta:

Platon, Piotr I Wielki, Aleksander Fredro, Aleksander Puszkin, Ryszard Wagner, Maria Konopnicka, Marylin Monroe, John Kennedy, Krzysztof Zanussi.


Więcej horoskopów dla Bliźniąt

Nowo?ci wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebną interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer