Horoskop dla Bliźniąt na Słońce w Koziorożcu od 21.12.2021 do 19.1.2022

Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska

Ciekawi ludzie, nowe perspektywy

Nadchodzi spokojniejszy miesiąc. Wykorzystaj szanse od losu i zamiast uganiać się po centrach handlowych lub świątecznych imprezach, trochę odpocznij i w spokoju zastanów się nad swoimi prywatnymi sprawami. Kwinkunks Słońca sprawi, że chętnie sięgniesz po ulubione książki i filmy. Staniesz się domatorem, który leżąc na kanapie podziwia widok choinki. Nawet na sylwestrowy wyjazd może być w tym roku trudno cię namówić!

MIŁOŚĆ
W tym astrologicznym miesiącu uważaj, kto i co do ciebie mówi. W uczuciach może bowiem powstać trochę zamieszania. Osoby ci nieżyczliwe mogą obgadać cię i rozsiać niesprawdzone plotki o twoich romansach. Kwinkunks Słońca sprawi, że możesz stać się zazdrosny i podejrzliwy. Także cudze rady i opinie wydadzą ci się przejaskrawione. Nie dopuść, aby inni decydowali za ciebie w ważnych miłosnych sprawach. Samotne Bliźnięta będą bardzo podatne na zauroczenia i potajemne romanse. Uważaj, żeby twoje dobre intencje nie zostały na opak odebrane przez płeć przeciwną. Zanim umówisz się z kimś na randkę, dowiedz się od znajomych, kim jest nowy wybranek. W tym miesiącu łatwo bowiem o zaskakującą miłosną pomyłkę, szczególnie na balu sylwestrowym. W styczniu Merkury zacznie sprzyjać zupełnie nowym znajomościom. Zapragniesz wesołej zabawy i towarzystwa. Bądź twórczy i pomyśl, w jaki nowy sposób można kogoś ciekawego poznać. Nie zapomnij w tym miesiącu napisać listu lub zadzwonić do kogoś, kto bardzo czeka na sygnał od ciebie. Bliźnięta w stałych związkach zajmą się miłosnymi podsumowaniami. Zaczniesz zastanawiać się, czy bliska osoba poświęca ci tyle czasu i uwagi, ile potrzebujesz. Zamiast się dąsać lub marudzić, po prostu szczerze porozmawiaj. Styczeń sprzyja też romantycznym wyjazdom, ale tylko we dwoje! Przyjaciół, którzy chętnie wybrali by się gdzieś z wami, tym razem lepiej pozostawić własnemu losowi.

RODZINA I PRZYJACIELE
Kiedy Słońce wkracza w znak Koziorożca, Bliźnięta stają się niespokojne, niecierpliwe i wybuchowe. Trudno ci będzie odkryć źródło swoich problemów i niezadowolenia, bo Mars wciąż jest w opozycji. Przedświąteczny stres da ci się we znaki, a wizja odwiedzania krewnych przestanie się podobać. Nie zniechęcaj się jednak, bo podczas Świąt będziesz w dobrej formie. Spotkanie z kimś starszym okaże się wyjątkowo udane, a przy okazji poznasz kilka rodzinnych tajemnic i anegdotek. Po Świętach zapadniesz w ulubioną kanapę, a nawet postanowisz nie ruszać się nigdzie w Sylwestra. Jednak ktoś bliski przekona cię, że stracisz w ten sposób okazje do zawarcia kilku ciekawych znajomości. W styczniu będziesz w o wiele lepszej formie, bo od 2.01 Merkury znajdzie się w trygonie. Tak zorganizuj sobie czas, żebyś nie stracił żadnego ważnego wydarzenia towarzyskiego. Zawarte w styczniu znajomości okażą się bardzo przydatne.
 
PRACA I PIENIĄDZE
W pracy bądź punktualny i dyskretny. Koniec roku sprzyja różnym podsumowaniom. Wypadniesz w nich dobrze, ale pilnuj swoich spraw. Wrogowie nie śpią, a ktoś na pewno szykuje się, aby zdobyć łaski szefa. W styczniu możesz mieć trudne do sprawdzenia przeczucia, że ktoś ci źle życzy. Zastanów się, z kim najtrudniej ci się rozmawia i pracuje. Zamiast się tym przejmować, po prostu bądź sobą. Rób więcej, niż do ciebie należy i zawsze punktualnie przychodź do pracy. Szef zacznie wymagać od ciebie więcej, niż od innych. Nie odbieraj to jako kary, ale jako wyróżnienie. Mars w opozycji może przynieść ci kłótnię lub otwarty spór z konkurencją. Nie powierzaj jednak swoich spraw sekretarkom i pośrednikom. Od 14.01, kiedy Merkury znajdzie się w retrogradacji, pilnuj swoich finansów. Nie daj się zakrzyczeć i z uporem walcz o swoje, a zdobędziesz uznanie i większe pieniądze. Poszukujący lepszej pracy będą szukać ofert, które gwarantują pieniądze. Nie dla ciebie obietnice o przyszłej premii czy umowie za pół roku. Sam jednak też nie koloryzuj swoich umiejętności i doświadczenia. Ktoś może zażądać referencji lub sprawdzić, czy rzeczywiście dobrze znasz aż tyle języków obcych. Bliźnięta, które się uczą lub studiują staną się niezwykle ambitne, ale też dociekliwe. W przerwie świątecznej nie obiecuj sobie jednak, że będziesz samodzielnie uczyć się od rana do nocy. Na „wielki wyczyn” przyjdzie czas w styczniu. Zdołasz nadrobić różne zaległości, a nauczyciele zapytają się akurat o to, z czego jesteś przygotowany.
 
ZDROWIE
Mars w opozycji sprawia, że zdrowie wymaga więcej troski. Będziesz nieufnie nastawiony do innych ludzi i ich dobrych rad, także dotyczących zdrowia. Wszystko będziesz wolał sprawdzić, zanim zgodzisz się na wspólne działanie. W świątecznej przerwie koniecznie odpocznij. Poczujesz, że czas odzyskać równowagę. Wenus sprzyja kuracjom upiększającym i oczyszczającym.
W styczniu staniesz się o wiele bardziej silny i pewny siebie. Aura sprzyjać będzie rekreacji, choć uważaj, żeby się nie przeziębić.
 
ZALECENIA SPECJALNE

URODZENI 21.05 – 31.05
Merkury w trygonie sprawi, że w styczniu będziesz miał większą niż zwykle ochotę na hobby, zabawę, sztukę. Jednak najpierw skup się na codziennych obowiązkach, bo inaczej zaległości wprawią cię w nerwoowy nastrój.
 
URODZENI 1.06 – 10.06
Ty będziesz miał dobry nastrój, ale ludzie mogą cię trochę denerwować, szczególnie jeśli zaczną narzekać. Mars w opozycji radzi, żebyś robił swoje i nie wdawał się w żadne dyskusje z upartymi osobami.
 
URODZENI 11.06 – 21.06
Neptun w kwadraturze do twojego dekanatu radzi robić swoje i unikać ryzyka. Nie daj się nikomu zdenerwować, unikaj plotek i niepotrzebnych dyskusji. Odrobina sprytu i uporu pomoże ci zdobyć materialną stabilność.


Więcej horoskopów dla Bliźniąt

Nowości wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebna interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dÂźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer