Horoskop biznesowy i finansowy na maj 2022

Izabela Podlaska-Konkel

W maju planety wyjątkowo sprzyjają osobom przedsiębiorczym i tym, którzy potrafią zadbać o swoje finanse. Jowisz zachęca do inwestycji, udanych zakupów i podpisywania ważnych umów. Po 16.05 planety pomogą nam szybko załatwić gotówkę czy zacząć nowe sprawy z dużym sukcesem. W pierwszej połowie miesiąca Słońce w kwadraturze z Saturnem i zaćmienie Księżyca ostrzegają nas jednak, abyśmy robili wszystko zgodnie z prawem i przestrzegali przepisów.

3-4.05 sekstyle Jowisza z Plutonem i Marsa z Uranem sprzyjają rozpoczynaniu nowych spraw, ubieganiu się o kredyt i dotacje, znajdowaniu nisko oprocentowanych pożyczek. Jeśli masz coś do załatwienia w urzędzie, zrób to teraz, bo ludzie będą wyrozumiali. Mimo długiego weekendu spotykaj się z ważnymi klientami, wysyłaj wiadomości, składaj podania o pracę, wyjaśniajmy trudne sprawy, bo mamy szansę na szybki sukces.

5-6.05 koniunkcja Słońca z Uranem i sekstyl Merkurego z Wenus sprzyjają podróżom i licytacjom na allegro i innych serwisach aukcyjnych. Uda ci się upolować coś po bardzo niskiej cenie. Idealny czas na spotkania, robienie ważnych przelewów, branie kredytu, wysyłanie CV.

10.05 Merkury wchodzi w retrogradację i aż do 3.06 odradza kupowanie sprzętu elektronicznego, komputerów, telefonów, aparatów fotograficznych, AGD, samochodów, rowerów i innych pojazdów, bo będą częściej się psuły lub nie spełnią naszych oczekiwań.

11.05 Jowisz wejdzie do znaku Barana, gdzie pozostanie do końca października i będzie sprzyjać osobom przedsiębiorczym i szukającym lepszej pracy, szczególnie tym urodzonym pod znakiem Barana, Lwa i Strzelca.

15.05 kwadratura Słońca z Saturnem ostrzega przed zadłużaniem się i zbyt dużymi wydatkami. Warto uporządkować rachunki, zapłacić zaległe faktury, zrobić plan oszczędzania.

16.05 pełnia i całkowite zaćmienie Księżyca w Skorpionie ostrzegają nas przed konfliktami w baku czy podczas transakcji finansowych, nie róbmy niczego w pośpiechu, bo popełnimy trudny do naprawienia błąd.

18.05 koniunkcja Marsa z Neptunem ostrzega przed oszustami i podpisywaniem skomplikowanych umów. Ten aspekt naraża nas na pomyłki i powoduje łatwowierność. Musimy też uzbroić się w cierpliwość i być wyrozumiali dla błędów, które popełniają inni.

21.05 Słońce wchodzi do Bliźniąt i utworzy koniunkcję z Merkurym. Warto wysyłać ważne maile, umawiać się na spotkania zawodowe i biznesowe, podpisywać umowy, bo to jedyny dzień w ciągu najbliższych dni, kiedy nie działa niekorzystnie retrogradacja Merkurego.

23.05 sekstyl Słońca z Jowiszem sprzyja znalezieniu dodatkowej pracy, wygranej pieniężnej lub szczęśliwym zbiegom okoliczności, które zapewnią nam zawodowy i finansowy sukces. Warto spotykać się z ludźmi, wysyłać CV i prosić o pomoc.

25-29.05 Mars wchodzi do Barana i utworzy koniunkcję Jowiszem, co zapewni ci lepszą rękę do inwestycji i zajmowania się majątkiem. Warto zainwestować w ubezpieczenie lub bezpieczne obligacje. Pewne informacje na temat zniżek, ulg czy odpisów podatkowych pomogą ci zrealizować marzenie o wyjeźdźcie czy solidnej inwestycji w dom i rodzinę.

28.05 Wenus wchodzi do Byka i do 23.06 skłaniać nas będzie do dużych zakupów, dlatego warto dobrze się zastanowić, zanim nabędziemy kolejną rzecz, czy jest nam naprawdę potrzebna. Czas sprzyja robieniu prezentów i proszeniu innych ludzi o wsparcie i pomoc.

30.05 nów Księżyca w znaku Bliźniąt pomoże ci znaleźć korzystne handlowe okazje w Internecie, kupuj bilety na podróż, wykupuj karty rabatowe. To dobry dzień, aby ubiegać się o podwyżkę, planować rodzinny budżet na wakacje.

Najlepsze dni na podpisywanie umów i sprawy finansowe: 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 29, 30, 31.

Unikaj podejmowania ważnych decyzji, szczególnie finansowych w dniach: 4, 5, 10, 14, 15, 16, 17, 18, 27.

Nowości wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebna interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dÂźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer