Magia luster

Miłosława Krogulska

"Lustereczko, powiedz przecie, żem jest najpiękniejszy w świecie. Albo chociaż podaj numery lotto" - tak wyobrażają sobie magię luster laicy i bajkopisarze. Każdy z nas chciałby mieć prawdziwe magiczne lustro i warto nauczyć się, jak się z nim obchodzić. To prosta, skuteczna i bezpieczna magia.

Magia luster

Magia luster

Lustra są niezwykle silnym magicznym narzędziem. Od wieków wykorzystywano je do wróżenia i czarowania. Ich powierzchnia odbija i skupia światło, a to w magii sprzyja uzyskiwaniu efektu powiększania, bogactwa i szczęścia. Dawne lustra były polerowaną taflą metalu lub kamienia. Majowie w swoich rytuałach wykorzystywali polerowane tafle obsydianu, lawy wulkanicznej. Podobne magiczne lustra europejskich magów zachowały się w British Museum. John Dee, astrolog i mag królowej Elżbiety I, używał obsydianowego lustra z wygrawerowanymi symbolami do przywoływania duchów i rozmawiania z aniołami.

Stłuczone nie działa

Mało kto mógł pozwolić sobie na lustro ze szkła, bo było drogie i kruche. Stąd wziął się popularny i dzisiaj przesąd, że gdy stłuczemy lustro, czeka nas siedem lat nieszczęścia. Jeśli to cię spotka, nie martw się, tylko czym prędzej wyrzuć z domu popękaną taflę, nawet jeśli oznacza to, że przez kilka dni nie będziesz się miał w czym przeglądać. Stłuczone lustro w domu to kłótnie, problemy partnerskie i fałszywy osąd własnej osoby. Gdy tylko je wyrzucisz, sytuacja powinna wrócić do normy. Jeśli lustro jest zabytkowe i nie możesz się go pozbyć, zasłoń pękniętą część materiałem lub kartką tak, aby nic się w niej nie odbijało. Lusterkami od puderniczek lub kosmetyczek wcale nie należy się przejmować i jeśli się uszkodzą, trzeba je po prostu wyrzucić.

Magiczne lustro

Do magii najlepiej używać średniej wielkości lusterka w oprawie, która umożliwia poruszanie taflą. Jeśli masz lusterko na rączce, trzeba będzie je czymś podpierać podczas rytuałów. Z drugiej strony lusterka narysuj lub wydrap symbol potrójnego Księżyca, który będzie chronił cię podczas rytuałów. Najlepiej do magii używać lustra w okrągłej lub owalnej oprawie. Lustro nie może być "pijane", czyli fałszować odbijanego obrazu, nie może być pęknięte lub mocno porysowane. Każdy rytuał zaczynamy od przetarcia lustra wilgotną ściereczką w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i kończymy zakmnięciem, czyli przetarciem zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Raz na jakiś czas myjemy lustro wodą z rozpuszczoną odrobiną soli lub ustawiamy przed nim kadzidło z szałwii lub sosny.

Czary obfitości

Najprostsze czary z użyciem lustra polegają na tym, że przed taflą kładziemy substancję, której chcemy mieć więcej. Lustro odbija energię i sprawia, że powraca ona do nas zwielokrotniona.

W odpowiedni dzień tygodnia zapal dwie świece, po obu stronach swojego lustra, usiądź wygodnie. Przed taflą połóż substancję tak, aby odbijała się i abyś mógł ją widzieć. Skoncentruj się na swoim marzeniu. Powiedź zaklęcie: "Niech energia wzmacnia się i wraca do mnie, widzę jak moje marzenie się spełnia".

Substancją jest wszystko, co chcesz uzyskać. Mogą to być pieniądze, zdjęcie przedmiotu lub afirmacja napisana na kartce.

  • Poniedziałek - czary związane z macierzyństwem, wychowaniem dzieci, domem i gospodarstwem, zwierzętami domowymi.
  • Wtorek - czary związane z pokonywaniem wrogów, odzyskiwaniem sił, nabieraniem pewności siebie.
  • Środa - czary związane z nauką, szczęściem w podróży, powodzeniem w handlu i biznesie.
  • Czwartek - czary związane z pieniędzmi, generalną obfitością i szczęściem, wygrywaniu w sądzie lub lotto.
  • Piątek - czary związane z miłością, relacjami z ludźmi, zdobywaniem popularności i przyjaźni.
  • Sobota - czary związane z pokonywaniem nałogów.
  • Niedziela - czary związane z odzyskiwaniem zdrowia, sprawami urzędowymi, małżonkiem.

Niech świece palą się przez kwadrans, potem możesz je zgasić i użyć do kolejnego rytuału. Możesz korzystać z białych lub srebrnych świec, albo dostosować je kolorem według swojego doświadczenia. (Złote - bogactwo, zielone i żółte - zdrowie, niebieskie - nauka, fioletowe - mądrość, dostatek, czarne - przeganianie i odpychanie, czerwone i różowe - miłość).

Na przykład jeśli chcesz wyczarować pieniądze, to w czwartek połóż przed lustrem pieniądze, kupon lotto lub karteczkę z napisaną sumą, jakiej potrzebujesz. Jeśli chcesz spotkać miłość, to w piątek połóż przed lustrem rysunek serca lub karteczkę z opisem szczęśliwego związku. Możesz kłaść zdjęcia, afirmacje, kamienie szlachetne i wszystko to, co tobie kojarzy się ze spełnieniem marzenia. Ufaj intuicji i kieruj się własnym gustem.

Lustro obronne

Lustro to dobra ochrona przed tymi, którzy celowo robią ci problemy lub chcą czegoś zabrać. Postaw przed lustrem pięć świec i usiądź tak, aby twoja twarz odbijała się w lustrze i była dobrze oświetlona. Powiedź zaklęcie: "Nabieram energii i strzegę swoich spraw przed X, nie jest zdolny mi zaszkodzić, wszystkie złe emocje wracają do ich nadawcy".

Niech świece palą się przez kwadrans, a ty patrząc na swoje oblicze wyobrażaj sobie, jak bezpieczna energia światła otacza ciebie i twoich bliskich. W ten sposób ładujesz lustro energią. Następnie ustaw je na oknie lub toaletce. Gdy tylko przeciwnik cię zaatakuje, wyobraź sobie, że jego słowa lub czyny odbijają się w twoim lustrze. Pamiętasz bajkę o Bazyliszku lub mit o Gorgonie? Gdy tylko zobaczyli się w lustrze, padli na ziemię! Taka jest moc prawdy o naszych złych uczynkach.

Niektórzy używają do tego rytuału małych lusterek kosmetycznych, które potem noszą ze sobą w torebce lub trzymają w biurku lub szafce w pracy. Daje to bardzo dobre efekty, jeśli musisz w pracy walczyć z kimś, kto ustawicznie cię krytykuje lub zagraża twojej pozycji.

Jak obchodzić się z lustrem?

Gdy nie używasz lustra, to zakryj taflę ładną chusteczką i schowaj je do szuflady lub zostaw zakryte na toaletce. Gdy będziesz potrzebować go ponownie, wyjmij je i przemyj. Magiczne lustro jest osobistym przedmiotem magicznym i nie należy pożyczać go osobom, do których nie masz pełnego zaufania.

Czary ze zwykłych luster

Nawet łazienkowe lustro może stać się bardziej magiczne, jeśli sprytnie wykorzystasz jego energię. Patrzysz w nie kilka razy dziennie, dlatego warto zawiesić na nim ulubione afirmacje. Napisz rano czerwoną szminką "Kocham Cię", a partner od razu się uśmiechnie i cały dzień będzie lepszy.

Nowo?ci wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebną interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer