Polecamy

Horoskop roczny
na 2016 rok

Wróżba z tarota
na 2016 rok

Horoskop chiński na rok Ognistej Małpy (2016)

Horoskop miłosny
na 2016 rok

Horoskop zawodowy
na 2016 rok

Horoskop numerologiczny
na 2016 rok

Numerologia kariery
na rok 2016

Runy na biznes i karierę
w roku 2016

Numerologiczny horoskop miesięczny

Kursy i warszaty w Warszawskiej Szkole Astrologii

Kurs internetowy "Astrologia dla początkujących" I-IV 2016

Więcej informacji i zapisy

Kurs internetowy "Astrologia dla zaawansowanych. Techniki prognozowania przyszłości" I-III 2016

Więcej informacji i zapisy

Kurs internetowy "Astrologia partnerska" I-III 2016

Więcej informacji i zapisy

Kurs internetowy "Tarot dla zaawansowanych" I-IV 2016

Więcej informacji i zapisy

Plan warsztatów czwartkowych IX-XII 2015

Więcej informacji i zapisy

Magia luster

Miłosława Krogulska

"Lustereczko, powiedz przecie, żem jest najpiękniejszy w świecie. Albo chociaż podaj numery lotto" - tak wyobrażają sobie magię luster laicy i bajkopisarze. Każdy z nas chciałby mieć prawdziwe magiczne lustro i warto nauczyć się, jak się z nim obchodzić. To prosta, skuteczna i bezpieczna magia.

Magia luster

Magia luster

Lustra są niezwykle silnym magicznym narzędziem. Od wieków wykorzystywano je do wróżenia i czarowania. Ich powierzchnia odbija i skupia światło, a to w magii sprzyja uzyskiwaniu efektu powiększania, bogactwa i szczęścia. Dawne lustra były polerowaną taflą metalu lub kamienia. Majowie w swoich rytuałach wykorzystywali polerowane tafle obsydianu, lawy wulkanicznej. Podobne magiczne lustra europejskich magów zachowały się w British Museum. John Dee, astrolog i mag królowej Elżbiety I, używał obsydianowego lustra z wygrawerowanymi symbolami do przywoływania duchów i rozmawiania z aniołami.

Stłuczone nie działa

Mało kto mógł pozwolić sobie na lustro ze szkła, bo było drogie i kruche. Stąd wziął się popularny i dzisiaj przesąd, że gdy stłuczemy lustro, czeka nas siedem lat nieszczęścia. Jeśli to cię spotka, nie martw się, tylko czym prędzej wyrzuć z domu popękaną taflę, nawet jeśli oznacza to, że przez kilka dni nie będziesz się miał w czym przeglądać. Stłuczone lustro w domu to kłótnie, problemy partnerskie i fałszywy osąd własnej osoby. Gdy tylko je wyrzucisz, sytuacja powinna wrócić do normy. Jeśli lustro jest zabytkowe i nie możesz się go pozbyć, zasłoń pękniętą część materiałem lub kartką tak, aby nic się w niej nie odbijało. Lusterkami od puderniczek lub kosmetyczek wcale nie należy się przejmować i jeśli się uszkodzą, trzeba je po prostu wyrzucić.

Magiczne lustro

Do magii najlepiej używać średniej wielkości lusterka w oprawie, która umożliwia poruszanie taflą. Jeśli masz lusterko na rączce, trzeba będzie je czymś podpierać podczas rytuałów. Z drugiej strony lusterka narysuj lub wydrap symbol potrójnego Księżyca, który będzie chronił cię podczas rytuałów. Najlepiej do magii używać lustra w okrągłej lub owalnej oprawie. Lustro nie może być "pijane", czyli fałszować odbijanego obrazu, nie może być pęknięte lub mocno porysowane. Każdy rytuał zaczynamy od przetarcia lustra wilgotną ściereczką w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i kończymy zakmnięciem, czyli przetarciem zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Raz na jakiś czas myjemy lustro wodą z rozpuszczoną odrobiną soli lub ustawiamy przed nim kadzidło z szałwii lub sosny.

Czary obfitości

Najprostsze czary z użyciem lustra polegają na tym, że przed taflą kładziemy substancję, której chcemy mieć więcej. Lustro odbija energię i sprawia, że powraca ona do nas zwielokrotniona.

W odpowiedni dzień tygodnia zapal dwie świece, po obu stronach swojego lustra, usiądź wygodnie. Przed taflą połóż substancję tak, aby odbijała się i abyś mógł ją widzieć. Skoncentruj się na swoim marzeniu. Powiedź zaklęcie: "Niech energia wzmacnia się i wraca do mnie, widzę jak moje marzenie się spełnia".

Substancją jest wszystko, co chcesz uzyskać. Mogą to być pieniądze, zdjęcie przedmiotu lub afirmacja napisana na kartce.

  • Poniedziałek - czary związane z macierzyństwem, wychowaniem dzieci, domem i gospodarstwem, zwierzętami domowymi.
  • Wtorek - czary związane z pokonywaniem wrogów, odzyskiwaniem sił, nabieraniem pewności siebie.
  • Środa - czary związane z nauką, szczęściem w podróży, powodzeniem w handlu i biznesie.
  • Czwartek - czary związane z pieniędzmi, generalną obfitością i szczęściem, wygrywaniu w sądzie lub lotto.
  • Piątek - czary związane z miłością, relacjami z ludźmi, zdobywaniem popularności i przyjaźni.
  • Sobota - czary związane z pokonywaniem nałogów.
  • Niedziela - czary związane z odzyskiwaniem zdrowia, sprawami urzędowymi, małżonkiem.

Niech świece palą się przez kwadrans, potem możesz je zgasić i użyć do kolejnego rytuału. Możesz korzystać z białych lub srebrnych świec, albo dostosować je kolorem według swojego doświadczenia. (Złote - bogactwo, zielone i żółte - zdrowie, niebieskie - nauka, fioletowe - mądrość, dostatek, czarne - przeganianie i odpychanie, czerwone i różowe - miłość).

Na przykład jeśli chcesz wyczarować pieniądze, to w czwartek połóż przed lustrem pieniądze, kupon lotto lub karteczkę z napisaną sumą, jakiej potrzebujesz. Jeśli chcesz spotkać miłość, to w piątek połóż przed lustrem rysunek serca lub karteczkę z opisem szczęśliwego związku. Możesz kłaść zdjęcia, afirmacje, kamienie szlachetne i wszystko to, co tobie kojarzy się ze spełnieniem marzenia. Ufaj intuicji i kieruj się własnym gustem.

Lustro obronne

Lustro to dobra ochrona przed tymi, którzy celowo robią ci problemy lub chcą czegoś zabrać. Postaw przed lustrem pięć świec i usiądź tak, aby twoja twarz odbijała się w lustrze i była dobrze oświetlona. Powiedź zaklęcie: "Nabieram energii i strzegę swoich spraw przed X, nie jest zdolny mi zaszkodzić, wszystkie złe emocje wracają do ich nadawcy".

Niech świece palą się przez kwadrans, a ty patrząc na swoje oblicze wyobrażaj sobie, jak bezpieczna energia światła otacza ciebie i twoich bliskich. W ten sposób ładujesz lustro energią. Następnie ustaw je na oknie lub toaletce. Gdy tylko przeciwnik cię zaatakuje, wyobraź sobie, że jego słowa lub czyny odbijają się w twoim lustrze. Pamiętasz bajkę o Bazyliszku lub mit o Gorgonie? Gdy tylko zobaczyli się w lustrze, padli na ziemię! Taka jest moc prawdy o naszych złych uczynkach.

Niektórzy używają do tego rytuału małych lusterek kosmetycznych, które potem noszą ze sobą w torebce lub trzymają w biurku lub szafce w pracy. Daje to bardzo dobre efekty, jeśli musisz w pracy walczyć z kimś, kto ustawicznie cię krytykuje lub zagraża twojej pozycji.

Jak obchodzić się z lustrem?

Gdy nie używasz lustra, to zakryj taflę ładną chusteczką i schowaj je do szuflady lub zostaw zakryte na toaletce. Gdy będziesz potrzebować go ponownie, wyjmij je i przemyj. Magiczne lustro jest osobistym przedmiotem magicznym i nie należy pożyczać go osobom, do których nie masz pełnego zaufania.

Czary ze zwykłych luster

Nawet łazienkowe lustro może stać się bardziej magiczne, jeśli sprytnie wykorzystasz jego energię. Patrzysz w nie kilka razy dziennie, dlatego warto zawiesić na nim ulubione afirmacje. Napisz rano czerwoną szminką "Kocham Cię", a partner od razu się uśmiechnie i cały dzień będzie lepszy.

Nowości wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebne interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12W 12 numerze "Astrologii Profesjonalnej" publikujemy artykuł Izabeli Podlaskiej-Konkel o interpretacji horoskopów horarnych dotyczących pytań o sprawy zawodowe, cenę produk­tu, rządy i werdykt sądu oraz finał sprawy oraz tekst o tym, jak interpretować horoskopy wydarzeniowe. Ewa Krajewska przedstawia znaczenia dziewiątego domu, a Ewa Seydlitz odtwarza chronologię przepowiedni Nostradamusa.

Zamów aktualny numer