Magia metali

Miłosława Krogulska

Dawni magowie zwracali wielką uwagę na metale, z jakich wykonywali amulety i talizmany. W alchemicznych pracowniach skrupulatnie badali ich właściwości. Każdemu metalowi przypisali planetę, która nim włada. Kto nosi biżuterię lub talizman z określonego metalu, ten może zapewnić sobie jej pomoc i dobroczynny wpływ na swoje sprawy.

Złoto

to król wszystkich metali. Włada nim Słońce i dlatego złoto przyciąga bogactwo i powodzenie we wszystkich dziedzinach życia. Złoto (także białe) dodaje animuszu, poprawia stan zdrowia i odpiera energetyczne ataki. Jest ono także symbolem władzy i pewności siebie, dlatego sprzyja awansowi i wydobywaniu się spod wpływu innych ludzi. Warto zakładać je na egzaminy i sprawdziany.

Srebro i platyna

to metale dla zainteresowanych rozwojem duchowym. Włada nimi Księżyc. Dlatego srebro i platyna budzą naszą intuicję oraz pomagają dostrzegać to, co niewidoczne dla innych. Srebro zwane jest kobiecym metalem, bo uczy jak pokonać lęki i uprzedzenia. Przyciąga do nas przyjaznych ludzi, a także pomaga zapanować nad nerwowymi sytuacjami. Noś srebro gdy chcesz zajść w ciążę lub opiekujesz się innymi ludźmi. Platyna pomaga rozwijać umiejętności wróżenia i jasnowidzenia.

Miedź

to metal dla poszukujących uznania i swojej drugiej połowy. Włada nim Wenus, planeta miłości. Dlatego miedziane amulety i biżuteria przyciągają miłość oraz budzą sympatię do ich właściciela. Miedź pozytywnie wpływa na aurę i jest zalecana także artystom, bo związana jest z kreatywnością i umiejętnością trafiania w cudze gusta. Noś miedź gdy tworzysz, piszesz, coś ludziom sprzedajesz. Także amulety z brązu mają podobne właściwości, bo brąz to stop miedzi z cyną lub z innymi metalami.

Żelazo

to metal dla nowoczesnych wojowników. Włada nim Mars, planeta odwagi. Dlatego żelazne amulety sprzyjają wygrywaniu sporów i stawianiu na swoim, a także pomagają bronić się przed wrogami. Żelazo nie jest jednak polecane dla osób bardzo nerwowych lub cierpiących na nadciśnienie. Noś je wtedy, gdy masz konkretną sprawę do załatwienia.

Cyna

to metal dla marzycieli. Włada nim Jowisz, planeta mądrości i optymizmu. Cyna przyciąga korzystne okazje, pomaga znaleźć właściwą drogę do spełnienia marzeń. Noś amulet z cyny gdy daleko podróżujesz, a zapewni ci bezpieczeństwo i sympatię na obczyźnie.

Metalem, którego nie wykorzystuje się w planetarnej magii, jest ołów, bo włada nim Saturn, który symbolizuje ograniczenia i kłopoty.

Nowo?ci wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebną interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer