Polecamy

Horoskop numerologiczny na 2018 rok

Horoskop roczny
na 2018 rok

Horoskop chiński na rok Ziemskiego Psa (2018)

Horoskop miłosny
na 2018 rok

Wróżba z tarota na 2018 rok

Wróżba z run na rok 2018

Numerologiczny horoskop miesięczny

Kursy i warszaty w Warszawskiej Szkole Astrologii

Tematy astrologicznych warsztatów czwartkowych (zima i wiosna 2018)

Internetowy kurs
"Astrologia prognostyczna" I-III 2018

Więcej informacji i zapisy

Internetowy kurs
"Astrologia elekcyjna" I-III 2018

Więcej informacji i zapisy

Internetowy kurs
"Astrologia horarna w praktyce" VI-IX 2018

Więcej informacji i zapisy

Internetowy kurs
"Astrologia dla początkujących" IX-XII 2018

Więcej informacji i zapisy

Internetowy kurs
"Interpretacja solariuszy" IX-XI 2018

Więcej informacji i zapisy

Magiczna Wigilia

Izabela Podlaska

WigiliaWigilia to magiczna chwila. Co roku 24 grudnia zbieramy się w gronie najbliższych, ucztujemy i świętujemy ponowne narodziny, Katolicy świętują narodziny Jezusa, wiccanie odrodzenie światła i świata, który powoli wydobywa się z ciemności. Tradycyjnie jest to czas kończenia starych spraw wraz z odchodzącym rokiem i zaczynania nowych. W tym roku w Wigilię wypada nów Księżyca w znaku Koziorożca. Rytuały i świąteczne postanowienia mają w taki dzień wielką moc uzdrawiania i rozpoczynania wszystkiego od nowa.

Rytuał rodzinnej zgody

Koniec roku i Wigilia zbiega się z końcem roku i zamykaniem wielu spraw. Powinniśmy pogodzić się z osobami, z którymi jesteśmy w konflikcie, zanim zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Nieraz jednak się to nie udaje, szczególnie jeśli jakaś sprawa sądowa jest jeszcze w trakcie trwania i wiemy na pewno, że nie zakończy się w tym roku. Zróbmy wtedy podczas Wigilii rytuał zgody, aby uspokoić energię i w intencji dobrego zakończenia sprawy. Rozwiń papier ozdobny na stole (może być te sam, jakiego użyłeś do pakowania prezentów). Po prawej stronie nasyp garść soli, po lewej stronie nasyp garść cukru. Na środku narysuj koło i wpisz w nie swoje imię nazwisko oraz imię i nazwisko osoby, z którą jesteś w konflikcie. Potem weź do lewej ręki trochę soli, a do prawej trochę cukru i wysyp je na kółko z imionami i nazwiskami, powtarzając słowa: "Niech zgoda zapanuje między nami, a wigilijna magia sprowadzi na nas spokój i szczęście". Powtarzaj tę czynność tak długo, aż cała sól i cukier znajdą się pośrodku kartki. Na koniec wymieszaj je dokładnie, powtarzając słowa o zgodzie. Przesyp sól i cukier do złotej lub czerwonej miseczki i postaw ją pod choinką lub obok świecy na wigilijnym stole. W sylwestra rano wysyp zawartość miseczki za próg lub przez okno, co symbolizuje zakończenie problemów i konfliktów.

Pomarańcza szczęścia

Podczas wigilijnych przygotowań zrób pomarańczę szczęścia. Weź jedną lub trzy pomarańcze (musi być ich nieparzysta liczba, żeby przyciągała powodzenie) i wbij w nią jak najwięcej pachnących goździków (przypraw, nie kwiatów). Zawieś ją nad wejściem do domu, na choince lub w kuchni na czerwonej wstążce. Jej zapach będzie roznosić się po całym domu i przyciągać do ciebie powodzenie i szczęście. Ludzie, którzy będą odwiedzać twój dom w czasie Świąt i w Nowy Rok, będą dzięki niej pozytywnie nastawieni do twojego domu. Pomarańcza będzie powoli wysychać, a zapach będzie coraz intensywniejszy. Kiedy pomarańcza po kilku tygodniach zacznie się kruszyć, wyrzuć ją lub spal w kominku.

Kolacja wigilijna - najważniejsze sprawy:

 • Zadbaj o parzystą listę gości.
 • Przygotuj nieparzystą liczbę potraw, najlepiej 13.
 • Ubierz choinkę na bogato, albo przynajmniej zrób stroik na stół.
 • Postaw na stole gwiazdę betlejemską i zawieś nad stołem jemiołę.
 • Załóż coś czerwonego, aby podtrzymać energię i zachować zdrowie.
 • Schowaj łuskę karpia do portfela, aby przez cały rok przyciągała pieniądze.
 • Włóż pod talerz monetę na szczęście i bogactwo.
 • Spróbuj każdej potrawy, a nie opuści cię szczęście przez cały kolejny rok.
 • Nie kłóć się z nikim, bo to przynosi pecha.
 • Nie pożyczaj nic nikomu, bo czegoś ci może zabraknąć w Nowym Roku.

Magiczna choinka - im piękniejsza, tym większa pomyślność w Nowym Roku

 • Łańcuchy symbolizują bogactwo i powodzenie.
 • Jabłka i cukierki zapowiadają zdrowie i urodę.
 • Bombki i lampki odstraszają złe moce i duchy.
 • Gwiazda na czubku wskazuje drogę domownikom.
 • Aniołki przynoszą dobrą nowinę i opiekują się domem.

Świece Yule

Na wigilijnym stole postaw trzy świece, które symbolizują wiccański sabat Yule, który obchodzi się kilka dni przed Wigilią, 21-22 grudnia, który zbiega się z początkiem astronomicznej zimy. Jest to święto planowania i światła, którego w dniu zimowego przesilenia zaczyna przybywać. Dlatego Yule nazywane jest świętem nadziei i radości. W Wigilię, zanim pojawi się na niebie pierwsza gwiazdka (czyli około godziny 15:00), ustaw na wigilijnym stole lub na stoliku przy choince trzy świece: białą, czerwoną i zieloną. Pomyśl życzenie i zapal każdą świecę po kolei, powtarzając słowa: "Biała na zdrowie, zielona na pieniądze, czerwona na miłość". Niech świece się palą podczas wigilijnej wieczerzy, aż same zgasną lub się do końca wypalą.

Nowości wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebne interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12W 12 numerze "Astrologii Profesjonalnej" publikujemy artykuł Izabeli Podlaskiej-Konkel o interpretacji horoskopów horarnych dotyczących pytań o sprawy zawodowe, cenę produk­tu, rządy i werdykt sądu oraz finał sprawy oraz tekst o tym, jak interpretować horoskopy wydarzeniowe. Ewa Krajewska przedstawia znaczenia dziewiątego domu, a Ewa Seydlitz odtwarza chronologię przepowiedni Nostradamusa.

Zamów aktualny numer